جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰
  • :
  • :

دلایل موفقیت افراد تنبل چیست؟

موفقیت

تهم اکنون دقت کرده اید که اکثرا پژوهشگران بزرگی همچون نیوتن و انیشتین جز افراد تنبل مدرسه بودند ولی خوب یت های بزرگ آنها باعث تحول بزرگی در جهان شده است.تنبلی می تواند علت موفق یت باشد،اما چگونه ؟

چرا افراد تنبل موفق یت کسب می کنند؟

برای آدم خیلی آسان است در همین وضعیت موجود بماند، دهانش را ببندد به همان نحوه همیشگی پیش برود تا اینکه تغییراتی در زندگی ایجاد یا حرف هایش را بازگو نماید . وقت ی با حساب می کنیم تغییرات در زندگی تا چه اندازه می تواند ما را آسیب پذیر کنند یا سبب شکست شوند، به طور داتی گرایش داریم در همین وضعیت باقی بمانیم.

تنبلی چیزی ست که هرکسی تا حدودی دارد. ما اکثرا این ویژگی را بد تلقی می کنیم. ولی چنانچه واقعا بد نباشد چطور ؟ چنانچه به خوب یت کمک کند؟ مطمئنا بسیار زیاد از شما به همین دلیل یکرد خوشتان می آید. در واقع ، بسیار زیاد از افراد تنبل به خوب یت های بزرگی دست یافته اند. تاریخ نمونه های بسیار زیاد ی در اختیار ما قرار می دهد. بعنوان مثال، چارلز داروین زیاد تنبل بود. معلمان والدینش از آموختن ریاضی دستور زبان به او رنج می بردند. گاهي وقتها بین ساعات کلاس می خوابید. حتی ی به علوم تجربی طرفدار شد، عجله نمی کرد و سال ها طول کشید تا کارهایش را چاپ نماید .

مثال دیگر وینستون چرچیل است. او در مدرسه کمترین نمره ها را در کلاس می آورد و حتی به کالج نرفت. نسبت به ورزش کاملا بی میل بود کار مورد علاقه اش نشستن روی صندلی گهواره ای بود. او بعدها تبدیل به سیاست مدار خوب شد.

بسياري از مردان بزرگ دیگر همچون انیشتین، نیوتون، پیکاسو و مندلیف افراد زیاد تنبلی بودند. بااین اوصاف، به خوب یت های غیرقابل باوری دست پیدا کردن د در تمام جهان شناخته شدند. این مورد ثابت می نماید که افراد تنبل هم می توانند به خوب یت های بزرگ دست یابند. تنبلی ممکن است مزیت بزرگی باشد. در ادامه دلایلی مبنی بر اینکه اقطعا ل موفق یت افراد تنبل کم نیست، ارائه شده است.


افراد تنل کوتاهترین راه را انتخاب می کنند

کارآفرینی می کنند

افراد تنبل اکثرا ابتکار عمل دارند. ایده ها و پروژه های بسياري در سر دارند چرا که ذهنشان از افکار و مسئولیت های بیش از میزان پر نشده است. برای شان خیلی مهم است که فرایند کاریشان خسته کننده نباشد و قطعا نتیجه بدهد.

مبتکر هستند

افراد تنبل در سازماندهی کارهایشان خیلی خلاقند. آنها زمانشان را روی جزییات غیرضروری هدر نمی دهند مستقیم به هدف می پردازند. یک کارمند تنبل همواره برای seo اتوماتیک کردن تمام فرایندهای تکرار ی در شغلش راهی پیدا می نماید . چرا که جهت یک فرد تنبل هیچ چیز آزاردهنده تر از کار خسته کننده دوباره تکرار ی نیست. افراد تنبل همواره سعی دارند زندگی را آسان تر کنند. آدم ها برای خاکبرداری تنبلی می کردند، پس اتومبیل حفاری اختراع کردند. برای تمیزکاری بسیار زیاد تنبل بودند، جاروبرقی ساختند. چه کسی می داند، ممکن است افراد تنبل مخترع تمام اختراعات جهان بوده اند!

می دانند چه موقع استآسان کنند

مهم ترین چیز این است که بدانید چه موقع استآسان کنید. افرادی که به خودشان فشار می آورند خودشان را خسته می کنند زودتر پیر می شوند و حافظه ی را از دست می دهند.

آرام تر می باشند

افراد تنبل در هیچ کاری عجله نمی کنند از این شاخه به آن شاخه نمی پرند. بلکه از خود مصرف کرده و کارها را یکی بعد از دیگری انجام می دهند. درحالیکه گاهي وحشت کرده ، حواسشان پرت می شود کامل به وظایف خود رسیدگی نمی کنند. تنبل ها استرس و نگرانی کمتری دارند و با خونسردی کار خود را انجام می دهند.

افراد تنبل ابتکار عمل دارند

اهداف خود را می دانند

افراد تنبل می دانند چگونه اهداف را اولویت بندی کرده روی آنها تمرکز کنند. آنها برای توجه به اولویت های افراد دیگر بیش از اندازه تنبل هستند پس روی اهداف خود می گذارند.

مجبورند باهوش باشند

تنبل بودن در محل کار ذهن بزرگی می خواهد. باید روش هایی را پیدا بکنید تا بتوانید مدتی بیکار باشید در عین حال بتوانید در زمان کوتاهی کارها را به موقع تحویل دهید. کارمندان یا باهوش هستند یا نماید ذهن، تنبل هستند یا زحمت کش. اگر باهوش تنبلید، اقطعا لا کارآمدترین کارمند شرکت تان خواهید بود.

از تکنولوژی هایی مصرف می کنند که امکان تنبلی را برای شان فراهم نماید

در زمان حاضر، پروگرام ها، پروگرام کاربر دی ها و گجت های بسیار زیاد بسیار زیاد ی وجود دارد که به مردم یاری می نماید سرعت عمل داشته باشند. افراد تنبل آنها را می شناسند برای انجام دو مساوی کار بیشتر، از آنها استفاده می کنند. بعنوان مثال، اگر روی اسناد مدارکی کار می کنند، صرفا آن را یادداشت نمی کنند برای وکیل، ویرایشگر یا مدیر بفرستند، جهت چه که وقت بر است. بلکه google doc درست کرده ، به افراد دیگر امکان دساسترس ی می دهند تا همزمان بازبینی ات ضروری را انجام داده یا آن را تایید کنند. این کار کل فرایند را آسان تر خواهد کرد، زمان بسياري را ذخیره کرده و اجازه می دهد برای مدت زمان بیشتری تنبل باشند.

آرنولد لودویگ، پروفسور آمریکایی، هزار نفر از افرادی را که به موفق یت های بزرگ دست یافته اند، تحلیل کرد. او به این نتیجه رسید که جدا از استعدادهای ذاتی، هر آدم ی نیاز دارد اتلاف زمان کند. قطعا این امر با عصر حاضر سبک زندگی ما تناقض دارد، اما حتی انیشتین می گوید خستگی وسائل ی مناسب برای گسترش خلاقیت و تخیل شماست.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک