چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
  • :
  • :

قسمت‌های مختلف ساعت مچی چیست؟

ساعت مچی از پر فرد دترین وسایلی است که امروزه مورد مصرف قرار می‌گیرد. در این مقاله اطلاعاتی در مورد اجزای اصلی ساعت مچی نام آنها آورده شده است.

خرید ساعت مچی مردانه

فروشگاه ثنا,خرید ساعت مچی مردانه اصل,خرید ساعت مچی مردانه ارزان,خرید ساعت مچی مردانه

قبل از ابداع ساعت‌های مچی، از ساعت‌های قابل حمل کوچکی استفاده می‌شد. این ساعت‌ها اولین بار در قرن پانزدهم در اروپا ظهور کردند در جیب حمل می‌شدند.
زمان ی که را در آشفتگی، عجله، هرج و مرج زندگی شلوغ روزمره گم می‌کنیم، چه چیزی می‌تواند یاری کند که وقت را در دست داشته باشیم و به کار ‌های روزانه‌ی برسیم؟ با اینکه امروزه افراد از ساعت‌های دیواری، تلفن همراه یا ساعت موجود در گوشه‌ی سمت راست صفحه‌ی رایانه مصرف می‌کنند اما هنوز بسياري هم هستند که از ساعت‌های کوچک مچی بسته شده بر دست چپ مصرف می‌کنند.
ساعت مچی از مدت‌های زیاد پر فرد دترین وسیله بوده است. حتی با پیشرفت‌های تکنولوژیکی اخیر و ظهور وسایلی که توانایی نشان دادن وقت را داشتند، ساعت مچی هم چنان به عنوان وسیله‌ای پر اهمیت شناخته می‌شود.
با اینکه ساعت مچی وسیله‌ای آسان به نظر می‌رسد اما از سری ‌های مختلف ی تشکیل شده که به طور پیچیده به وصل شده کل آن را ساخته‌اند. در قسمت ‌های زیر به کمک شکل به اجزای مختلف آن نبرخي انداخته و ارزش هر از آنان را درک می‌کنیم.
ساعت مچی تاریخچه‌ی زیاد دارد و در هزاران مد مختلف موجود است که هر کدام از اینها اجزا و ویژگی‌های منحصر به فرد را دارند. برای اینکه این مقاله تمام آنها را پوشش دهد، اجزای عمومی که تقریباً در تمام ساعت‌ها وجود دارد آورده شده است. ابتدا قسمت ‌های اصلی ساعت آنالوگ پس ساعت دیجیتالی تحلیل شده است.
اجزاء ساعت آنالوگ :

? صفحه مدرج ساعت: در صفحه‌ی مدرج ساعت، نشانه‌های ساعت، عقربه‌�آن را در تاریکی قابل خواندن می‌کند.
? کاور صفحه: برخي ساعت‌های دیجیتالی کاور صفحه روی LCD دارند. این کاور کل صفحه نمایش را به پارت ‌های مختلف تقسیم می‌کند و حتی حاوی علائمی جهت نشان دادن قسمت ‌های مختلف است.
? دکمه‌های فشاری: این ساعت‌ها اکثرا ٌ ً تعدادی دکمه‌ی فشاری در هر دو طرف کناره‌های بدنه‌ی دارند. این دکمه‌ها را می‌توان چندین بار فشار داد. برای فعال کردن گاهي ویژگی‌ها مثل توقف ساعت، تقویم، نور پشت . . . که در ساعت تعبیه شده است بایستی دکمه‌ها را فشار داد و نگه داشت.
هم چنین این دکمه‌ها جهت تنظیم زمان، تاریخ، روز و دیگر تنظیمات به کار می‌روند و به جای پیچ‌های تنظیم قدیمی که در ساعت‌های آنالوگ وجود داشتند قرار گرفته‌اند.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک