چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
  • :
  • :

چگونه فروش خود را بدون تبلیغات افزایش دهید؟

در سال ۲۰۱۰ شرکـت کوچک مستقر در کالیفرنیا به نام اینستگرام درهای خودرا جهت شروع یک کسب کار گشود. این کمپانی که سرمایه بسیار زیاد ی نداشت، تنها با داشتن چهار کارمند دیدگاهي مبنی بر شکست کداک را در سر می‌پروراند. این از نظر افراد دیگر ممکن است زیاد عملی به نظر نمی‌رسید ولی ۱۸ ماه بعد این مجموعه ۴ نفره که دیگر ۱۴ کارمند داشت به قیمت یک میلیارد دلار فروخته شد.


طراحی فروشگاه اینترنتی

راه اندازی فروشگاه اینترنتی,طراحی فروشگاه اینترنتی,فروشگاه ساز,طراحی سایت فروشگاهی,فروش فروشگاه اینترنتی,خرید فروشگاه اینترنتی

این معلت ه توانست تیترهای جهان را تغییر دهد. اینستاگرام تحول تازه‌ای در صنعت دیجیتال با به همراه داشت. این محصولات همگام با نسلی که عادت کرده بود هر تصویر ی را با آیفون ضبط نماید حرکت می‌کرد کارکرد این دوربین‌ها آن‌قدر خوب بود که عکس‌های گرفته شده توسط هر فرد مبتدی را به عکس‌های حرفه‌ای تبدیل می‌کرد.

اجازه دهید کمی به عقب برگردیم. در سال ۲۰۰۳ مجموعه کوچک سازنده بازی‌های موبایل در فنلاند شروع به کار کرد. با سرمشق گرفتن از شرکـت هاسبرو که در آمریکا یکی از غول‌های سازنده بازی‌های دیجیتالی بود؛ تصمیم گرفت تا یک گیم ساده، سرگرم‌کننده ارزان ایجاد نماید . نوکیا با کار در همین کشورتوانسته بود به سلطه جهان ی در صنعت دیجیتال دست یابد؛ اما این کمپانی آمده بود تا از تلفن‌های هوشمند طبق پلت فرم خودشان استفاده نماید . شش سال بعد شرکت راویو گیم پرندگان خشم گین یا انگری‌برد زیاد دیده شده را ارائه کرد. در ماه می‌۲۰۱۲ این کمپانی اعلام کرد که از این بازی یک میلیارد ورژن دانلود شده است.

اینستگرام و انگری‌برد پدیده‌های منحصربه فردی نیستند. مثال‌های بسياري از این قبیل مانند اسکایپ سایت‌های زیاد دیده شده فروش آن‌لاین، با داستان‌های مشابه این‌چنینی در جهان ی ارتباطات از راه دور وجود دارند. شرکت ‌های تازه تاسیسی که با وجود داشتن شانس، برای رسیدن به خوب یت در مساوی کمپانی ‌های شناخته شده ماهر قد علم می‌کنند.

تمام شرکت ‌های گفته شده فقط با یک ایده شروع به کار کرده ‌اند. می‌توانید تصور بکنید که رقابت با بزرگ‌ترین شرکـت ‌های جهان می‌تواند چقدر سخت باشد؟ قابل ذکر است که پیدا کردن ایده راحت‌ترین بخش کار است، بخش سخت کار این است که بتوانید کاری بکنید تا شرکت شما به این باور برسد.

در سال ۲۰۱۰ روی دیوار دفتر مرکزی وب سایت فوق خوب این عبارت نوشته شده بود: «عملگرا بودن خوبتر از ایده‌آل‌گرا بودن است» مفهوم ضمنی این شعار این است که شما می بایست ایده‌ها را قبل از اینکه منسوخ شوند باور بکنید به کار ببندید.

بزرگ‌ترین رویای من به عنوان بچه، وقتی ۸ ساله بودم برآورده شد. آرزوی من بازدید از تست گاه تحقیق گسترش شرکـت لگو(یک شرکت زیاد دیده شده تهیه اسباب بازی) بود تا به جایی بروم که اسباب بازی‌ها قبل از راه پیدا کردن به بازار ساخته می‌شوند. هرگز ملاقاتی که با طراح اصلی شرکت لگو را ی قطار جدید ش را به من نشان داد فراموش نخواهم کرد. جهت من این جالب‌ترین چیزی بود که تا آن وقت دیده بودم.

از او پرسیدم که چه زمانی می‌توانم این اسباب بازی را خریداری کنم؟ و او جواب داد: «حدود سه سال بعد» این جواب جهت من بسیار زیاد مبهم بود؛ مگر چقدر امکان داشت که ورود این اسباب گیم به بازار طول بکشد؟ جواب او بسیار زیاد آسان بود: «چون این‌جا شرکـت لگو است.» چند سال بعد لگو به بیشترین افت فروش خود نسبت به قدیم رسید. این اتفاق در همان سال‌هایی افتاد که بازی‌های رایانه ی در حال تسخیر بازار بودند. این امر باعث شد که شرکـت لگو بازه زمانی برای پروگرام ‌ریزی تحقیق توسعه خود را از بیست سال به یک سال آینده محدود نماید .

یکی دیگر از شعارهای این وبسایت اینترنتی می‌گوید: «سريع حرکت کن و ساختار فعلی را بشکن.» صد برند بیان معرفی شده توسط مجله فورچون نه تنها به این عبارت پایبندند، بلکه این را در عمل نشان می‌دهند؛ شرکـت ‌هایی مثل گـوگل ،اپل،آمازون ممکن است سامسونگ. وجه اشتراک این شرکت ‌ها این است که همگی از تکنولوژی‌های نوآورانه با سبک ی از فرمانبردار ی مصرف می‌کنند.

تا چندی پیش سونی به عنوان مجموعه پیشرو در صنعت الکترونیک بود؛ اما بعد از مدتی مرتکب غلط اتی شد. فکر می‌کنید با مساله کمبود ایده مواجه بود؟ با صحبت‌هایی که با متخصصان در این زمینه انجام داده‌ام، اسم این غلط را تکبر غرور می‌گذارم. اما تا میزانی نیز پیش زمینه‌های فرهنگی در این امر دخیل بوده‌اند. همواره در طول تاریخ اختلافاتی بین ژاپنی‌ها کره‌ای‌ها وجود داشته است.چند سال پیش، سامسونگ که یک مجموعه کره‌ای است به کمپانی ژاپنی سونی توصیه همکاری جهت تهیه نماشگر‌هایLCD را داد. این‌طور که گفته می‌شود مجموعه سونی به قبلی ه فرهنگی موجود، این پیشنهاد همکاری را بطور مودبانه رد کرد. اما امروزه می‌بینیم که شرکت سامسونگ به تنهایی در شش بخش صنعت الکترونیک در آمریکا پیشرو است.

روی دیوار شرکـت ی دیگر شعار دیگری توجه م را جلب کرد که نوشته بود: «بگذارید تا مشتری برند را بسازد.» مجموعه نامبرده اسکایپ بود. اسکایپ هنوز جزء صد برند مشهور مجله فورچون نیست اما با درآمد هشت و نیم میلیارد دلاری که برای مایکروسافت دارد، می‌تواند در این لیست قرار بگیرد. این شعار به زودی در جهان ی توسعه‌یافته کنونی به حقیقت خواهد پیوست. به یاد داشته باشید که اسکایپ کمتر از ۹ سال دارد اما آیکون آبی آن در صفحه نمایش رایانه میلیون‌ها نفر دیده می‌شود؛ بدون اینکه از هیچ اگهی اختصاصی جهت تبلیغ آن استفاده شده باشد.

من همواره چالش اسکایپ را با مراجعینم بیان می‌کنم. اگر نمی‌توانستید هیچ‌گونه تبلیغاتی داشته باشید و همزمان بایستی فروش را بیشتر شدن می‌دادید،چه می‌کردید؟ تعجب خواهید کرد اگر بدانید هر شخص عادی می‌تواند چقدر خلاق باشد. ولی چیزی که بیشتر تعجب‌آور است این است که اکثر افراد از این خلاقیت مصرف نمی‌کنند. مدیر اجرایی می‌گفت ما مجبور به استفاده از خلاقیت افراد دیگر نیستیم؛ زیرا خودمان یکی از بزرگ‌ترین کمپانی ‌های خوب جهان را اداره می‌کنیم.

ممکن است گفته او در بازه زمانی معین ی صحیح بوده است، ولی هم اکنون واقعیت این است که شرایط وقت حال از قواعد قوانین دیگری پیروی می‌کند که در عین حال آسان و قدرتمند هستند . به هرحال استفاده درست از این قوانین قسمت سخت کار است. چنانچه ادعای شما این است که با شعار «عملگرا بودن خوبتر از ایده‌آل‌گرا بودن است» مجموعه ‌تان را مدیریت می‌کنید دیگر همکاران‌تان به همراه شما تصمیم به چابک بودن و شکستن چارچوب‌ها دارند، از آن‌ها بپرسید این قدرت را در می‌بینند که دست از تبلیغات بردارند یا نه؟ به اقطعا ل خیلی جواب آن‌ها همچنان نه خواهد بود؛ چون جسارت شجاعت چنین کاری را ندارند.

اما هم اکنون افرادی هستند که این شعار را بر دیوار شرکـت خود نصب کرده ‌اند و با امکانات کم با شجاعت دست به عمل می‌زنند، چون این یکی از قوانین امروز است، نه فردا.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک