شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
  • :
  • :

کسب و کار اینترنتی ، آرامشی قبل از طوفان

ممکن است با پرسش بکنید کسب کار اینترنتی چه ارتباطی می تواند با طوفان داشته باشد.اصلا جهت چه آرامش قبل از طوفان؟

این روزها بسیار زیاد در رسانه های مختلف دیده و شنیده ایم که بسياري از افراد با ایجاد کسب و کار های اینترنتی به ثروت های بسياري رسیده اند. به هیچ عنوان فکر نکنید که می خواهم شما را متقاعد کنم که شبه با کسب کار اینترنتی ثروتمند شوید ولی فراموش نکنید که بسياري از افراد با نگرش های مفرق خود توانسته اند به درآمد های عالی برسند. من همواره سعی می کنم در نوشته های خودم کمتر از کمپانی ها و افراد خارجی مثال بزنم و تمایلم جهت درک بیشتر از این موضوع مثال جریان های افراد و کمپانی های ایرانی باشد. من خواسته ناخواسته ساعت ها با اینترنت سر و کار دارم و اگر شما هم علاقه به اینترنت داشته باشید با جستجو کردن وب سایت های مختلف فارسی زبان ، می توانید براحتی حدس بزنید که کسب کارهای اینترنتی ایرانی در چه اهمیت ی قرار دارند.

یکی از رموز موفق یت در کسب و کار اینترنتی علاوه بر داشتن وب سایت بیشتر شدن ترافیک وب وبسایت است. منظور من از ترافیک وب وب سایت آمار بالای بازدیدکنندگان یک وب وب سایت است ولی نمی بایست فراموش کرد فقط آمار بازدیدکننده ای بهتر و مناسب است که هدفمند باشد.اجازه بدهید راز خوب یت وب سایت و تجارت اینترنتی را در یک معادله ای که همواره در کارگاه ها و سمینارهای مختلف به آن اشاره می کنم را برای شما فاش کنم.

ایده مناسب (خلاقیت در تجارت اینترنتی ) + خدمات متمایز به مشتری + بیشتر شدن ترافیک واقعی و هدفمند = موفق یت در کسب و کار اینترنتی

معادله فوق ممکن است مثال کسب کارهای اینترنتی خوب بسياري در جهان باشد مثل فیس بوک.آیا تابحال با فکر کرده اید که در این چند سال اخیر خیلی مشابه سایتهای شبکه اجتماعی در اینترنت راه اندازی شده است ولی براي چه از این تمام شبکه اجتماعی فقط فیس بوک موفق بوده؟

آیا با خود فکر کرده اید که سرویس های ارائه کننده ایمیل در جهان زیاد بوده ولی چرا فقط یاهو جیمیل خوب بوده اند؟ جهت چه در این دو سال سهم بازار در مصرف کنندگان از جیمیل چند مساوی شده است؟

تمام این پرسش ها را در ۳ چیز می توان یافت:
ایده مناسب ( خلاقیت در تجارت اینترنتی )
خدمات متمایز به مشتری
افزایش ترافیک واقعی و هدفمند

بسياري از وب وبسایت ها فقط تنها موفق به کسب درآمد خیلی از ارتقا ترافیک هدفمند داشته اند. ترافیک بازدیدکننده بصورت هدفمند یکی از مهمترین فاکتورها جهت افزایش تصاعدی در تجارت اینترنتی است .
اما موفق یت یک کسب و کار اینترنتی تنها به این ۳ مسئله خاتمه پیدا نمی نماید بسياري از فاکتورهای دیگر نیز در روند رشد یک تجارت تاثیرگذار است شبیه مشاهده رفتار مشتری در وب سایت ارزیابی آن که با توجه به درخواست های خیلی شما علاقه مندان در متن های بعدی به آن اشاره خواهم کرد.

خوشبختانه ایران نسبت به چند سال پیش در اهمیت مناسب تری قرار گرفته است و اگر به وب سایت های مختلف فارسی زیان در اینترنت سری بزنید شاهد تغییر و افزایش بیشتر شدن تجارت های مختلف در ایران هستیم .
نمی دانم چقدر با الکسا (www.Alexa.com) آشنائی دارید ولی چنانچه در این وب وبسایت سری بزنید در بخش کشورها با کلیک بر کشور ایران ۵۰۰ وب وب سایت محبوب ایرانی ها را می توان دید . این سرویس به شما یاری می نماید تا وب وبسایت های علاقه مندان ایرانی را مشاهده بکنید این سرویس به کسب کار اینترنتی شما شاخ برگ می دهد زیرا شما می توانید علاقه مندی های ما ایرانان را بصورت کامل مشاهده و بر طبق آن به تجارت اینترنتی خود کمک کنیم.

جهت شروع تجارت اینترنتی نباید به معادله فوق بسنده کرد و می بایست گامی برداشت.در متن های قبلی به این موضوع اشاره کردم که برای شروع تجارت اینترنتی گزینش ایده ی مناسب زیاد با اهمیت است. بسياري به وب سایت من www.halakoei.com سر زده و پرسشها مشابهی بیان کرده اند.چگونه می توان ایده ای مناسب گزینش کرد؟ آیا هر ایده ای برای شروع مناسب است؟

فراموش نکنید که این شما هستید که بر طبق نیازهای یک مشتری، می توان ایده های مختلف ی را پرورش دهید و این فاکتور برای شروع تجارت اینترنتی خیلی قابل توجه است.در شروع کسب کار اینترنتی خیلی مهم نیست شما چند سال دارید ، با اهمیت نیست که چقدر سرمایه دارید مهم نیست که در کجای این کره خاکی زندگی می بکنید ،تنها نکته ای که خیلی خیلی مهم است گزینش مناسب ایده و خلاقیت در تجارت اینترنتی است. یکی دیگر از رموز موفق یت افراد موفق در اینترنت علاقه داشتن است. در هر کجا هستید از شما خواهش می کنم که فقط کسب کار اینترنتی را راه اندازی بکنید که از ته دل به آن علاقه دارید و فقط به بعد های مالی به آن نگاه نکنید.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک