چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
  • :
  • :

بلندی کلیتوریس

جراحی زیبایی واژن در زنان
doctorkhalili}

دستگاه تولید مثل زنان حاوی دو بخش کلی داخلی خارجی است که هریک فیزیولوژی ویِژگزینشه خود را دارند و قسمت های مختلف ی را حاوی می شوند.

بخش داخلی حاوی موارد ذیل است :

– سـرويكس
– رحم
– لوله هاي رحمي
– تخمدان ها
مي باشد.
بخش خارجی حاوی :
– مونس پوبيس
– لابيــا ماژور
– لابيــــــــا مينور
– كليتــــــــوريس
– پرده بكارت(هايمن)
– دهانه ادراري
– دهانه واژن
واژن يا مهبل: هر دو بخش خارجي و داخلي بوده و رحم را به سری خارجي بدن وصل مـي كند. واژن از عضله پوست تشکیل شده در واقع لوله ای دراز تو خالی است كه بعضی وقتها كانال تولد خوانده مي شـود.

همنچين با تذکر به اينكه واژن كانال تولد زايمان طبيعي است، ايـن عضو در زايمان بايد آنقدر باز شود تا خروج نوزاد را امكـان پـذير سازد.

گردن رحم (سرویکس) : به سری پاييني رحم گردن رحم می گویند كه به واژن متصل است.

لوله های رحمی: تخمدان ها را به رحم وصل می نماید . این لوله ها در دو طـرف و زیر شكم قـرار دارند. اين لوله ها وظيفه انتقال تخمك آزاد شده از تخمدان را به رحم را بر عهده دارند.

تخمدان ها: يک جفت تخمدان در بدن هر خانم در پايين شكم قرار دارند. که در هـر دوره قاعدگي از تخمدان ها يك تخمـك آزاد مـي شود.

برجستگي عانه (مونس پوبيس) : به بافت برآمده ازجنس چربی که روی استخوان عانه قرار گرفته مونس پوبیس می گویند که درایجاد لذت جنسی درخانم ها نقش مهمی دارد

لابيا ماژور( لب هاي بزرگ ) : نوعی بافت كـه از واژن حفاظت مي كند و خارجي ترين سری اعضا بيروني هستند .

لابيا مينور(لب هاي كوچک) : اين بخش از دهانه واژن حفاظت می نماید و مکان قرار گیری آن داخل لابیا ماژور است .

پرده بکارت (هایمن): پرده بکارت در داخل مهبل قرار دارد در اولين ارتباط جنسی پاره می شود كه ممکن است همراه با كمی خونريزي باشد. این پرده انواع مفرق ی است و سوراخهایی است که امکان خروج خون در زمان قاعدگی را فراهم می نماید .

دهانه ادراری: بخش خارجي پيشابراه يـا همان مجاری ادراری را که وظیفه خروج ادرار از مثانه به خارج بدن را دارد.

كليتوریس (چوچول) : عضوی نرم قابل انعطاف زیاد حساس که در قسمت بالايی واژن است. اين عضو هم عضوی با اهمیت برای رسيدن به اوج لذت جنسـي درزن است ولی در باروری زنان نقشی ندارد. در واقع عضو كليتوريس مهـم تـرين بخـش انـدام تناسلي در زنان جهت رسيدن به ارگاسم اوج لذت جنسي است. تحريک شدن اين عضو در زمان ارتباط جنسی باعث ترشح در اعضا های دستگاه تولید مثل داخلی مي شود.

یکی از مشکلات آناتومیک در زنان درناحیه کلیتوریس مشاهده می شود بزرگی ناحیه کلیتوریس است که می تواند به علل مختلف ی ایجاد شود. این مساله می تواند ارثی یا اکتسابی باشد. در حالت ارثی (مادر زادی) به دلیل ی نوعی مساله در آنزیمی به نام هیدرولاز کربوسیلاز این حالت به وجود می آید در حالت اکتسابی در وقت بلوغ این مساله ایجاد می شود.

به بزرگ کلیتوریس کلیتورومگالی هم می گویند.اما در چه حالت می گویند که کلیتوریس مساله بزرگی است؟

بزرگی کلیتوریس به حالتی می گویند که طول آن بیش از ۳٫۵ سانتی متر باشد که اندازه گیری آن با وسیله مخصوصی به نام دیژیتال بوسیله پزشک صورت می گیرد. بزرگی کلیتوریس در نوزدان یک دختر باید اکثر ۵ میلیمتر باشد که چنانچه بیش از این باشد جز اختلالات مادر زادی محسوب می شود.

از علل دیگر بزرگی کلیتوریس پرکاری غده فوق کلیه است که این مساله نیز مادر زادی است. این اختلال در غده باعث تولید بیشتر هورمون های مردانه می شود که نهایتا منجر به بزرگی کلیتوریس می شود. اما موارد دیگری از عبارت سندروم تخمدان پلی کیستیک می تواند باعث بیشتر شدن میزان هورمون های مردانه شود.

در بزرگی کلیتوریس باعث ظهور موارد ی ازعبارت عدم تحریک جنسی کافی و ارگاسم نشدن زن می شود که بازبینی این مساله با عمل جراحی میسر است .

علت بزرگی کلیتوریس :
از علل دیگر بزرگی کلیتوریس پرکاری غده فوق کلیه است که این مساله نیز مادر زادی است. این اختلال در غده باعث تولید بیشتر هورمون های مردانه می شود که نهایتا منجر به بزرگی کلیتوریس می شود. اما موارد دیگری از عبارت سندروم تخمدان پلی کیستیک می تواند باعث افزایش میزان هورمون های مردانه شود.
بزرگی کلیتوریس باعث ظهور مشکلات ی ازعبارت عدم تحریک جنسی کافی ارگاسم نشدن زن می شود که ویرایش این مساله با عمل جراحی میسر است ..
علت اصلی بزرگی کلیتوریس ایجاد شدن اختلال در هورمون های بانوان است علت بهم میل کردن تعادل هورمونها، بابت وجود میزان بسياري هورمون مردانه است سندرم پلی کیستیک هیپرتکوزیس از عوامل تاثیر گذار درعدم تعادل هورمون ها می باشند .
بیماری هیپرتکوزیس خیلی مهم ترین علت ترشح هورمون مردانه در تخمدان هستند ، توجه به این نکته الزامی است که بیماری های تخمدان شبیه به تخمدان پلی کیستیک است پس نباید این بیماری را با بیماری های دیگر غلط گرفت .
یکی دیگر از عوامل تولید هورمونهای مردانه مصرف دوپینگ های ورزشی است ، مصرف داروهای چربی سوز مثل داروهای ضد لاغری از دلایل با اهمیت زیاد بزرگ شدن کلیتوریس است .
دکتر لیلا خلیلی کارشناس بانوان وزایمان بیان می کنند که مصرف این قرص ها نه فقط سبب چربی سوزی نمی شود بلکه سبب ایجاد شدن مشکلات ی نظیر بزرگ شدن کلیتوریس را در پی دارد .
عوارض که هورمونهای مردانه جهت زنان ایجاد می کنند :
ریزش موی سر
ارتقا موهای زائد صورت
کلفت شدن صدا
شل شدن بافت سینه
بزرگ کلیتوریس
ایجاد شدن جوش های چرکی
ایجاد شدن آکنه
دکتر لیلا خلیلی کارشناس زنان وزایمان بیان می کنند که با انجام گاهي از بازبینی ها می توان مشکلات و عوارضی را که پیش آمده است را بازبینی نمود ، اما چنانچه این عوارض به شکل زیاد مدت در بدن شخص وجود داشته باشد علاوه بر تاثیر گذاری مخرب در بدن بانوان هیچ بازبینی ی را نمی توان جهت آنها درنظر گرفت .
کلیتوریس از آنجا که عضو شهوانی زنان است در بخش داخلی واژن قرار دارد ،طول کلیتوریس زمانی که تحریکات جنسی صورت می گیرد کمی بیشتر شدن می یابد .
زمانی که کلیتوریس بزرگ شده تحریکات شهوانی كم شدن می یابد در نتیجه بانوان در زندگی جنسی با موارد ی روبرو می شوند که نیاز است با انجام برخي از جراحی های زیبا یی به ویرایش آن پرداخته شود .
ترمیم کلیتوریس :
جراحی ترمیم کلیتوریس :
در صورتی که بزرگ شدن کلیتوریس شدید باشد سبب بد حالت شدن آلت تولید مثل می شود ، این امر سبب ایجاد مساله در وقت مقاربت جنسی می شود، برای حل این مساله می توان از جراحی های زیبا یی مصرف کرد به کوچک کردن آنها پرداخته شود .
دکتر لیلا خلیلی کارشناس زنان و زایمان بیان می کنند که جراحی کوچک کردن کلیتوریس جراحی حساسی است زیرا نیاز است که اعصاب ظریفی که در این ناحیه وجود دارند را حفظ نمود ، به همین ایشان پیشنهاد می کنند که این جراحی را نزد پزشک کارشناس جراح قشنگ یی انجام دهند تا از عوارضی که ممکن است بعد از جراحی در محل های غیر معتبر علمی رخ دهد اجتناب شود .
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک