شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
  • :
  • :

نتایج مطالعات تازه: گوش کردن موسیقی غمگین ما را خوشحال تر می کند

دانلود آهنگ جدید

نتایج تحقیقی تازه نشان داده که گوش دادن آهنگ های غمگین منجر به ظهور احساس ات مثبت شادمان کننده در ما می شود. اگر این نتیجه صحیح باشد با کلیه تصوراتی که تا به حال در خصوص گوش کردن موزیک های غمزده داشته ایم مفرق خواهد بود.

نتیجه این تحقیق در نشریه PLOS ONE منتشر شده است. در این تحقیق که در دانش کده برلین انجام شده از ۷۲۲ نفر در همه جهان نظرسنجی ای انجام شده است. در بخشی از این نظرسنجی از مجموعه کنندگان خواسته شده که به موسیقی ی غمگین گوش کننده بعد از آن اثرات مثبت در روحیه این افراد مشاهده شده است.

در نتیجه گیری این تحقیق آمده که به نظر می رسد تاثیر موزیک های غمگین روی ما ظهور حس ات مثبت از طریق تنظیم خلق خوی بد مان است.

به زبان دیگر، بر طبق این تحقیق، موزیک های غمگین مجموعه ای پیچیده ولی مثبت از حس ات ما را برانگیخته می کنند. اکثرا مجموعه کنندگان در این تحقیق گفته اند که آهنگ های غمگین خاطراتی ویِژگزینشه یا خوش را در و مکانی ویِژگزینشه برای آنها زنده کرده اند. همچنین گاهي از آنها از اینکه احساس ات مثبت آرامش زیادتری به واسطه گوش دادن به این آهنگ ها در آنها برانگیخته شده، شگفت زده شده اند. و حداقل سه نفر از این افراد اعلام کرده اند که همه این احساس ات را با شنیدن مجدد این موسیقی ها حس کرده اند.

نگارندگان این تحقیق نتیجه گرفته اند که این سبک موسیقی می تواند به ما در کار کردن روی گاهي موارد ویِژگزینشه روحی یاری کند، چرا که تاثیر آهنگ روی تصورات و احساس ات ما زیاد عمیق به نظر می رسد.

همين طور در این تحقیق بر روی نقشی که آهنگ ‌بازبینی ی می تواند بر روی اصلاح احساس ات و ظهور احساس ات مثبت بیشتر در ما داشته باشد نیز بحث شده. با نتیجه این ارزیابی می توان بر روی افرادی که از ناپایداری حس ی رنج می برند، با استفاده از سبک های خاصی از آهنگ حس ات مثبت زیادتری القا کرد. موزیک جهت این افراد می تواند نقشی ویرایش گر و تثبیت کننده برای احساس اتشان گیم کند.

پس دفعه بعد که شما در زندگی با موقعیتی ناآسان کننده مواجه شدید، ممکن است گوش دادن یک موسیقی غمگین یا نه‌چندان شاد مانند Moonlight Sonata از بتهوون (که مورد علاقه شرکت کنندگان این تحقیق بوده) بتواند حال شما را تا حدودی بازبینی بخشد.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک