دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰
  • :
  • :

کاربردهای انواع چوب لباسی

در کمد لباس هایتان را باز بکنید بدقت به چوب ی های آویزان شده به میله اصلی کمد نگاه بکنید . آیا تنوعی در جنس و مد آن ها می بینید؟ به نظرتان چه فرق ی در کاربر د انواع چوب لباس ی وجود دارد؟


جالباسی

جالباسی

دکوراسیون

در کمد هایتان را باز بکنید بدقت به چوب ی های آویزان شده به میله اصلی کمد نگاه بکنید . آیا تنوعی در جنس مد آن ها می بینید؟ به نظرتان چه فرق ی در کاربر د انواع چوب لباس ی وجود دارد؟

نکند تمام لباس هایتان –با هر نوع و فرمی که هستند – روی چوب لبـاس ی های فلزی –که اکثرا ٌ همراه لباس های خشکشویی شده به مشتری داده می شوند– آویزان شده اند؟

در کمد تمام ما انواع و انواع چوب لبـاس ی ها حاوی فلزی بدون روکش، فلزی با روکش نازک، پلاستیکی، چوبی و ترکیبی از چوب و فلز یافت می شود که یا خودمان آن ها را خریداری کرده ایم یا زمان خرید لبـاس ، چوب لباس ی مخصوصش همراه آن بوده است ولی مساله اینجاست که ما موقع آویزان کردن لباس ها در کمد با وجود چوب لبـاس ی های متنوع، هر چوب ی خالی ای را که در دسترس است، برداشته و را روی آن آویزان می کنیم؛ آن اعتراض می کنیم که نمی دانیم چرا کت دامن یا کت و شلوار نوی ما بعد از مدتی آویزان بودن درون کمد، سرشانه هایش بد فرم و چین دار شده و دیگر شکل اولیه را روی بدن ما ندارد؛ درصورتی که مقصر مهم خودمانیم زیرا گزینش ما جهت چوب لباس ی مناسب، درست نبوده است.

بله، تعجب نکنید. ها، قدیم از وزن، جنس میزان استقامت چوب ی، باتوجه به فرمشان می بایست توسط چوب ی مناسبی به میله کمد آویخته شوند. در واقع چوب ی ها نه فقط وسائل آویزان کردن لباس ها هستند بلکه نقش حفاظت کننده از فرم آن ها را هم برعهده دارند. در همین راستا ما به معرفی تعدادی از با اهمیت زیاد ترین و پرفرد د ترین چوب ی ها –باتذکر به نوع فرد دشان– می پردازیم:

۱ یک نوع از چوب لبـاس ی دارای یک آویز دو بازوی مایل است که فرم شانه آدم را دارد. این نوع چوب لباس ی ها را اکثرا برای آویزان کردن انواع انواع بلوز ها و پیراهن های دکمه دار مردانه و زنانه مورد استفاده قرار می دهند.

۲ چوب لبـاس ی هایی که فرم کلیپس دارند و در واقع دو بازوی آن ها با مصرف از فلزی روی به صورت محکم قرار می گیرند، ویژه آویختن شلوارهایی با پارچه های نازک ظریف هستند . همچنین اکثرا لایه ای از ابر جمع و جور لبه داخلی این بازو را می پوشاند تا روی پارچه فشار بسیار زیاد ی وارد نیامده و به اصطلاح جا نیندازند.

۳ شلوارهای با پارچه های ضخیم تر مانند جین، کتان یا مخمل کبریتی که برای قرارگرفتن روی میله چوب لبـاس ی نیازی به گیره یا کلیپس ندارند را روی چوب ی هایی با میله گرد ضخیم بیاویزید؛ همچنین ، انتهای بازوهای طرفین میله که با زاویه ای تند تر به میله وصل شده نیز مانع از افتادن شلوار روی زمین می شود. به اضافه این، از بازوی این نوع چوب لباس ی می توانید جهت آویختن پیراهن های مردانه مصرف بکنید .

۴ دامن از عبارت هایی است که برای آویختن آن راه های مختلف ی وجود دارد. به عنوان مثال چنانچه در دو طرف کمر دامن شما دو بند حلقه مانند روبانی دوخته شده است، می توانید هریک از بند ها را به گیره های کوچکی که اکثرا ٌ در دو بازوی اکثرا چوب لباس ی های پلاستیکی بعضی از انواع چوبی قرار دارد بیاویزید ولی در این حالت دامن به صورت صاف آویخته نخواهد شد؛ پس برای این کار، چوب لبـاس ی های گیره دار در هر شکل مـدل ی که باشند، برترین انتخاب اند. به این ترتیب که روی میله پایینی این گونه چوب ی ها دو گیره وجود دارد که کمر دامن را محکم گرفته آن را به همان حالت صاف آویزان می نماید .

۵ جهت آویختن یک دست لبـاس که اجزای آن دوتکه یا سه تکه است – حاوی کت و شلوار جلیقه، بلوز شلوار و مانند این ها، چوب لباس ی ای را انتخاب بکنید که زاویه دو بازوی آن باز باشد تا بتواند حالت فرم کت یا بلوز را خوب نگهدارد؛ همچنین میله ای برای آویختن شلوار نیز باشد.

۶ ی می خواهید کت تکی را به چوب لبـاس ی بیاویزید بخصوص اگر از جنس ضخیم زمستانی باشد ضروری نیست که چوب ی میله دار گزینش بکنید . نکته قابل توجه – بویژه درباره کت های مردانه گزینش چوب لبـاس ی ای با داشتن فرم شانه در دو سر بازوی آن است.

۷ همچنین جهت آویختن پالتو ها می بایست از این نوع چوب لبـاس ی استفاده کرد ولی باتوجه به اینکه این مد چوب ی ها در دو نوع پلاستیکی چوبی تولید می شوند، اگر می خواهید برای پالتویتان چوب لبـاس ی انتخاب بکنید ، نوع چوبی آن محکمتر است.

۸ ژاکت ها، مانتو ها بلوزهای بافتنی جهت آویخته شدن به چوب ی فرم دار نیاز دارند زیرا این قبیل لباس ها تحت کوچک ترین فشاری فرم گرفته و تغییر ظاهر پیدا می کنند؛ پس آن ها را روی چوبی آویزان بکنید که شکل را حفظ نماید .

۹ آویزان کردن شال، روسری و مقنعه برای تمام خانم ها معضل بزرگ شده است؛ درحالی که گزینش چوب ی های چندمیله دار برای این منظور، می تواند خیلی مساله گشا باشد. حداقل دیگر لازم نیست دربه در دنبال روسری در زیر بقیه ها بگردید.

۱۰ ما اکثرا جهت آویزان کردن لباس های رسمی زنانه یکی از انواع چوب لباس ی های معمولی را گزینش می کنیم؛ درحالی که در این تقسیم بندی ها برای پیراهن های رسمی و ویژه مهمانی زنانه فکری شده است. این چوب لباس ی ها اکثرا با لایه ای ابر و روکش پارچه ای پوشیده شده اند. شما می توانید این قبیل چوب لبـاس ی ها را در فروشگاه های ویژه فروش حوله، روتختی و مانند این ها پیدا بکنید ولی به جای آنکه به دنبال این مد چوب ی بگردید احتمـا لا مبلغ گزافی هم بپردازید، از چوب لباس ی های معمولی چوبی بدون میله مصرف کرده آن ها را با لایه ای از ابر یا پشم شیشه پارچه روکش بکنید .

چوب ی های مفرق

علاوه بـر توصیه های فوق، چوب ی های دیگری با فرد دهای ویِژگزینشه تر کمابیش یافت می شود که تولید انبوه تر آن ها می تواند راهی برای ایجاد هرچه بیشتر نظم دسترسی آسان تر به لوازم مربوط در کمد ها باشد. به عنوان مثال چوب ی با فرمی کاملا مفرق جهت آویزان کردن کمربند ها، شال، دستمال گردن حتی روسری های نازک ظریف.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک