شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
  • :
  • :

۱۰ اشتباه SEO که باید از آنها پرهیز کنید

طراحي سايت ارزان

بهنیه سازی موتور جستجو (SEO) برای هرگونه مبارزه رقابت موفق بلاگ نویسی زیاد مهم و حیاتی است. پس ، می بایست به روش ای درست اجرا شود. SEO خود به دلایل بیشماری کاملا پیچیده دشوار است، اما بیشتر به دلیل استفاده گوگــل از محاسبه عددی (الگوریتم) است که عوامل مختلف ی را زمان رتبه بندی یک صفحه وب مورد محاسبه قرار می دهد، و همچنان به تغییر دادن آن ادامه می دهند.

در اصل اسطوره افسانه SEO خیلی بسیار زیاد ی وجود دارد که دانستن اینکه چه چیزی ۱۰۰% درست بوده خیلی دشوار شده است، ولی می توانم توصیه کنم که کدامیک از غلط هایSEO را نبایستی مرتکب شوید:

۱٫ خرید لینک ها
چنانچه وبگاه شما پیش از این محبوب باشد، ممکن است با خرید پیوند (لینک) ها به ترقی کوتاه مدت دست یابید، ولی هنوز هم در اینجا در حال تهدید کردن هستید. پیوندهای پولی گاهي وقتها اوقات توسط متخصصین موتور جستجوی گـوگل نشانه گذاری متوقف می شوند. شاید از خود بپرسید، چگونه آنها مرا به دام خواهند انداخت؟ ربات های گوگل یک گروه مخصوص در کمپانی ، هـر روز به دنبال الگوهای پیوند دهنده مشکوک و پرسش برانگیز می باشند !

به عنوان مثال، چنانچه هزینه چند صد پیوندی که درست همان روز به وبگاه شما اشاره می کنند را پرداخت نمایید، برخي پیوندها به عنوان نوعی ’ کار پیوند دهنده نامنظم ‘ نشانه گذاری می شوند. پیوندهایی از مقوله ای کاملا بی ربط هم مشکوک به نظر خواهند رسید.

مایلمشیوه قدیمی پیوند دادن نظر و نقدها (کامنت)، به صورت دستی را توصیه نمایم – وبلاگ تان هنوز هم قادر به رشد و ترقی خواهد بود، اما با موسیقی ی ثابت و پایدار. با سپری شدن زمان، نتایج نهایی ارزشمند خواهند بود. با این وجود چنانچه تصمیم به خرید پیوندها دارید، متن خبری یکسان را جهت همه آنها بکار نبرید؛ اندکی آن را ادغام بکنید .

۲٫ دوباره تکرار مطالب
بسياري از وبلاگ نویسان را می شناسم که تلاش می کنند موضوعی یکسان با دگرگونی مهم واژگان کلیدی بسیار زیاد مشابه را هدف قرار دهند. به عنوان مثال، ’ در فیسبوک پول درآورید‘ یا ’ با فیسبوک پول درآورید‘ کاملا مشابه هستند ، و ایجاد صفحه ای کاملا مفرق برای هر کلمه کلیدی اهمیت زیاد ی به وبگاه شما نخواهد افزود.

تا چه اندازه می توانید با مساله ها و واژگان کلیدی که اساسا یکسان هستند ، گیم کنید؟ چنانچه نمی توانید، پس احتمـا لا به نوشتن مطالب یکسان برای هر دو کلمه کلیدی، که تهدید مجازات موتور جستجو را به همراه دارد، خاتمه خواهید داد. در عوض، می بایست تلاش بکنید تا یک مورد یا کلمه کلیدی تازه را با جزئیات شکافته جهت تقویت هر پست تلاش نمایید.

۳٫ دنبال نمودن رتبه صفحه ها
غلط نکنید، رتبه صفحه برای موفق یت هر وببرخي مهم است. هرچه رتبه صفحه بالاتری داشته باشید، از رتبه بهتری در موتورهای جستجو برخوردارید، و بازدید کنندگان بیشتری خواهید داشت. هرچند، این به احتمال زیاد تنها معیاری نیست که به شما در ارتقا موفق یت بلاگ تان کمک خواهد رساند. وانگهی، گـوگل پیش از این یادآور شد، رتبه صفحه یکی از دویست (اوه!) شاخص مورد مصرف برای خزیدن رتبه بندی یک وبگاه است. در عوض، شما می بایست بر تجزیه و تحلیل، RIO ، و ارتباط ، همان گونه که توسط خود گـوگل توصیه شده است، تمرکز نمایید.

۴٫ واگذاشتن برچسب های عنوان به صورت اتوماتیک
برچسب (تگ) عنوان به طور انکارناپذیری یکی از مهمترین جنبه ها است ی که به رتبه بندی های موتور جستجو می انجامد. بلاگ نویسان تازه کار به طور معمول پست با عنوان زیاد می نویسند که مساله را با واژگانی زیاد زیاد شرح می دهد. نخست، شما می خواهید عنوان تا اندازه ای کوتاه بماند (نه بیش از ۶۰ کاراکتر) اما مهمتر از همه، می بایست هدف شما تمرکز بر seo برچسب های عنوان(Title Tags) باشد.

به عنوان مثال، چنانچه شما پستی با عنوان “یک وبلاگ مناسب چیست و چطور آن را ایجاد کنم؟” می نویسید، برچسب عنوان شما می بایست بیشتر عبارت کلیدی را هدف قرار دهد، شاید چیزی مانند “یک بلاگ مناسب چیست؟” به همراه “یک وبلاگ مناسب” عبارت کلیدی معقول است. شما حتمـا می خواهید محبوبیت عبارت کلیدی مربوط را با یک وسائل عبارت کلیدی همچون Google Adwords پیش از سئو آن، ارزیابی نمایید. با توجه مدنظر قرار دادن تغییر آن، احتمال دارد از اهمیت ی خوب در موتورهای جستجو و در نتیجه، بازدید کنندگان بیشتر لذت ببرید.

۵٫ قشنگ یی را فدای محتوا نمودن
در حالی که بلاگ نویسان خیلی ی جهت رشد و ترقی وبلاگ به محتوا وابسته هستند ، برخی هم ذهن خود را به طراحی بلاگ شان مشغول کرده اند. غلط نکنید، اگر از طراحی گیرا برخوردار نباشید، برخي بازدید کنندگان گرایشی به وبگاه تان نخواهند داشت. هرچند، مصرف بسیار زیاد زیاد از گرافیک تصاویر، صفحه شما را شلوغ کرده و سرعت آن را کاهش می دهد.

وبگاه های بسياري را می بینم که با بکار بردن فلش، سرعت صفحه را فدای حرکت صدا ها می کنند. به یقین تنظیمات گیرا و جذاب، مهم است، ولی آنقدر اهمیت ندارد که چیزی را فدای آن بکنید . همچنین این مانع ربات های موتور جستجو خواهد شد از اینکه بتوانند به میزان سریع تری در بین صفحه های شما بخزند.

۶٫ مصرف از بلاگ های میزبان رایگان
خدمات وبلاگی که میزبانی رایگان همچون Blogger TypePad ، بسياري دیگر ارائه می دهند، می توانندپلتفرمی مطلوب ارزش و معیاری عالی را عرضه نمایند. هرچند، آنها به قدر کافی انعطاف پذیر نبوده تا بتوانند پلاگین ها، تم ها، و امکانات دیگری که شما واقعا خواستار نتایج برتر SEO هستید، را نصب کنند.

تمام آن چیزی که نیاز خواهید داشت، اینکه دامنه خود را ثبت بکنید ، و یک طرح میزبانی ارزان قیمت خریداری نمایید. چنانچه به اندازه کافی قیمت بکنید ، نبایستی بیش از ۵۰$ برای هر دو، در سال هزینه نمایید. اهمیت چند دلار در ماه را دارد که نظارت کامل بر روی وبگاه خود داشته باشید. قدرت استقلال می تواند در وقتی که کار و عملکرد بلاگ نویسی تان رشد افزایش می یابد، انعام های بزرگی را درو نماید .

۷٫ جوهره واژه کلیدی
ابه احتمال زیاد لا یکی از فراگیر ترین غلط های SEO جوهره ماده ابتدایی (stuffing) مشترک است. این نه فقط غیر اخلاقی است، بلکه همين طور به رتبه بندی جستجوی شما آسیب خواهد رساند. چنانچه می خواهید گروهی از واژگان کلیدی را رتبه بندی بکنید ، صفحه ای جداگانه جهت هر عبارت کلیدی پس سئو برای آن ایجاد نمایید. به جای بکار بردن متن پنهان یا تکرار ی، روی صفحه های مفید ی که واژگان کلیدی شما را به عنوان بخشی از محتوا پیاده سازی می نمایند، تمرکز بکنید . تلاش جهت دستکاری موتور جستجو همچون گوگــل ، کاملا ممنوع است.

۸٫ نوشتن مطالب کوتاه
وبگاه های بسياري ، به مخصوص وبلاگ ها، از مطالب ارسالی (پست) که زیاد کوتاه هستند رنج می برند. من به طور شخصی چندین پست ارسالی مهمان در هـر روز دریافت می کنم، که بیشتر اوقات، مجبورم آنها را بر طبـق اینکه برای انتشار خیلی کوتاه هستند ، رد کنم. چقدر قطعه می تواند عالی و ارزشمند باشد چنانچه فقط در ۴۰۰ کلمه نگاشته شده باشد؟ نوشتن پست های بسیار زیاد کوتاه به وفاداری خواننده لطمه می زند، افزون بر این که صفحه شما در وقت ی که با رتبه بندی های SEO روبرو می گردد کیفیت آن پایین در نظر گرفته می شود.

۹٫ انجام ندادن SEO به درستی
تنها یک راه درست جهت سئو مطالب ارسالی تان برای موتور جستجو وجود ندارد، بلکهروش های اثبات شده کلی وجود دارند که می توانید مورد مصرف قرار دهید. به عنوان نمونه، درمورد ساختن پیوند، چندین وبلاگ نویس را می شناسم که مرتکب غلط شده فقط به صفحه اول وبگاه پیوند (لینک) می دهند. در عوض، می بایست پیوند هایی را ایجاد بکنید که همچنین به محبوب ترین با کیفیت ترین مطالب ارسالی اشاره می نمایند. همـواره چیز تازه ای برای یادگیری درباره SEO وجود دارد، پس حواستان باشد که دانش سئو تان با خواندن مقاله ها یا آموزش ی های نویسندگان واجد شرایط همچون مت کاتس از گوگــل ، به روز باشد.

۱۰٫ فراموش نمودن برچسب ALT
در حالی که گـوگل بر اساس گزارشی (پروگرام WebCEO) ارزش بسياري به برچسب (تگ) ALT نمی دهد، موتورهای جستجوی دیگری همچون AOL Bing ، Yahoo این مساله را مورد توجه قرار می دهند. حقیقت این است که یک عکس زیبا تنها فایـل تصویر ی است چنانچه برای یک کلمه کلیدی سئو نشده باشد. جهت seo آن، برچسب ALT را وارد نمودن یک تصویر در پست، بکار برید؛ به یقین شاهد نتایج بهتری خواهید بود. همين طور ، به نامگذاری فایـل عکس ی به عنوان کلمه کلیدی یا حداقل جهت تعریف نمودن یک جمله توجه نمایید. چنانچه درمورد قوانین کپی رایت وبلاگ نویسی می بکنید ، تصویر خود را به عنوان ‘copyright-laws.jpg’ نامگذاری بکنید ، نه چیزی شبیه ‘picture10.jpg’ – که اصلا برای شما نتیجه خوب ی نخواهد داشت.

نتیجه
من غلط های SEO زیادتری را به طور مرتب مشاهده می کنم، همچون بکار بردن توصیف های عمومی برای مطالب ارسالی، به روز نکردن نقشه سایت، صفحه های ۴۰۴ خراب، و غلط های دستوری در مطالب مختلف وبگاه. بیشتر از همه، مطالبی را می بینم که فاقد انسجام سازماندهی بوده و تنها حاوی متن خیلی زیاد بدون جداسازی از هر نوع همچون فاصله گذاری یا سرفصل می باشند . این تنها احساس ناخوشایندی به خوانندگان ارزشمند شما می بخشد. به تجربه و مهارت کلی آسیب می زند کیفیت وبگاه شما لطمه خواهد خورد. این غلط های SEO شاید جهت گاهي مقدماتی به نظر برسند ولی نمی بایست نادیده انگاشته شده یا چشـم پوشی شوند. با این حال بهتر است، بررسی وبلاگ خود را بی درنگ مورد توجه قرار دهید تا از اینکه SEO کلی شما مورد ارزیابی است، اطمینان حاصل بکنید .
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک