شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰
  • :
  • :

آتن پایتخت کشور تاریخی و زیبای یونان

آتن، پایتخت کشور یونان، شهری است که در دل قرن ها تاریخ غرق شده است. ممکن است آتن جذاب ترین و معروف ترین شهر در جهان نباشد اما چنانچه کمی دقیق تر بدان بنگرید شهر دلفریب، جذاب و پرجنب و جوش آتن را در مقابل چشـم ان خواهید دید.آتن زادگاه گیم های المپیکی است که بیشتر از ۱۰۰ سال پیش برگزار می شده و امروزه بصورت گیم های مدرن المپیک در جهان برگزار می شوند. در سال ۲۰۰۴ سرانجام گیم های المپیک به این شهر بازگشت وقتی که این خـبر اعلام شد، تمام شهر دستخوش تحول ظاهری زیادی شد.

تور آتن

تور آتن,تور آتن,تور آتن

این امر حاوی اجرای پروژه هایی با قیمت میلیون ها یورو می بود؛ مانند تولید و ساخت فرودبرخي در آتن مجهز به نو ترین تکنولوژی، تهیه و تولید ساختمان های المپیک و کاشت تعداد زیاد ی درخت و نهال که چهره ای سرسبز به شهر می بخشید.به گزارش پارس ناز آتن همچنین به پارک جنگلی ای مباهات می ورزد که در سال ۱۸۳۹ برای ملکه امیلیا درست شد تا قصر سلطنتی اش را احاطه نماید . امروزه در بسیار زیاد ی از خیابان ها میدان های شهر نیز درخت پرتقال کاشته شده است.صنعت توریسم هم اکنون به بخش جدایی ناپذیر آتن تبدیل شده است سازمان ملی توریستی یونان ۲ مرکز رسمی ارائۀ اطلاعات توریستی در شهر دارد که یکی در محلۀ Syntagma دیگری در سالن ورودی فرودگاه مستقر شده اند.

بهتر است یک کپی رایگان از بروشور ” آتن و اتاکا ” و جدول ساعات کار وسایل حمل و نقل عمومی نیز نقشۀ شهر را از این مراکز تهیه و تولید بکنید .یکی از بهتریـن راه های لذت بردن از تابستان آتن این است که روزهای خود را مانند آتنی های مکانی بگذرانید. یعنی صبح زود بیدار شوید، صبحی پرمشغله داشته باشید (برای مثال به بازدید چند چشم انداز فوق العاده بروید) و پس در هوای گرم روز از خوابی عمیق، زیاد و دلپذیر لذت برید و شب ها بیدار بمانید. شب گذرانی های آتن عالی هستند و رستوران ها، کافه ها و سرگرمی های عالی بی شماری در داخل مرکز این منطقه موجودند.

Plaka قدیمی ترین بخش آتن است که برای بیشتر از ۵٫۰۰۰ سال مسکونی بوده است. Plaka که در شمال و شرق دامنۀ آکروپولیس واقع شده سرشار از بناهای تاریخی مثل مقبره ها کلیساهای باستانی است ، واقعا ارزش گشت و گذار دارد. داخـل آتن هشت تپۀ بزرگ وجود دارند ازعبارت آکروپولیس، و خارج از آن کوه های Parnitha، Pendeli و Hymettos که شهر را محاصره می کنند. همچنین در طی مسافرت ی کوتاه به مشهور ترین جاذبۀ توریستی یونانی با منظرۀ گیرا بیاد ماندنی بنای عظیم قسمت نون (معبد خدای آتنا) روبرو می شوید که ۲٫۵۰۰ سال پیش روی تپۀ آکروپولیس تولید و ساخته شده است.

شهر آتن مناظر تاریخی توریست پسند خیلی بسیار زیاد ی دارد که اکثرا در همه جهان شناخته شده اند. گاهي از این اماکن مورد توجه عبارتند از: Agora – زمین که بقایای ساختمان تخریب شدۀ رومی است که بوسیله امپراطوران رومی بنا شده بوده؛ مقبرۀ زئوس – حدود ۱٫۵۰۰ سال پیش برای عبادت خدای یونانی زئوس تهیه و تولید شد؛ طاق Hadrian – در اصل دروازۀ شهر بوده که مناطق رومی را به شهر اصلی آتن ارتباط می ساخته؛ و تئاتر شگفت انگیز Dionysos – قدیمی ترین تئاتر جهان است که در طی سالها بسياري از زیاد دیده شده ترین سرشناس ترین نمایش نامـه های جهان در آن اجرا شده اند.

همچنین وقتی توریست ها از موزه های درجه یک شهر بازدید می کنند، اطلاعات تاریخی زیادی درباره آتن به آنها ارائه می شود. از عبارت با کیفیت ترین محل های دریافت این اطلاعات فرهنگی، موزۀ فوق العادۀ ملی تاریخی است که با نمایش مجموعه ای از اشیاء ، تاریخ یونان را بازگو می نماید ؛ و نیز موزۀ ملی باستان شناسی که دربر دارندۀ پیکره ها و ظروف است گالری ملی هنر که نمایانگر تعداد بسياري آثار هنری است .
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک