دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰
  • :
  • :

آینده طراحی سایت واکنش گرا

در سال ۲۰۱۵ این که وبسایت بدون واکنش گرایی یا همان قابلیت Responsive طراحی شود غیر قابل تصور است. اصطلاح واکنش گرایی در بین بیشتر طراحان وب سایت به گونه ای رواج پیدا کرده که دیگر کسی نمیگوید ” طراحی وب سایت واکنش گرا” تنها میگویند “طراحی وب سایت” که در حال حاضر منظور از این دو دقیقاً یک منظور است! در واقع طراحی وب وبسایت Responsive دیگر از یک مورد انتخاب ی به مورد پیش فرض برای طراحی وب سایت تبدیل شده است.

فروشگاه ساز

فروشگاه ساز,فروشگاه ساز,فروشگاه ساز

به طور طبیعی، نظرات در خصوص گزینش تکنیک های طراحی Responsive مفرق است، زیاد ی از سایت هایی که ادعا میکنند واکنش گرا می باشند در واقع اینگونه نیستند، یه به صورت سطحی تنها در گزینش عرض وب وب سایت است که متناسب با صفحه نمایش تغییر پیدا میکنند ولی به طور کلی حرف از طراحی وب وب سایت واکنش گرا تمام جا وجود دارد.

جهت اینکه ما متوجه شویم که طراحی واسط فرد ی Responsive به کجا خواهد رفت، بایستی بدانیم که این سبک از کجا آمده است!
نیاز مادر اختراعات است!

ظهور طراحی وب وب سایت واکنش گرا با گسترش استفاده از وب موبایل پدیدار شد. حتی در بدو ورود وب تلفن همراه ی، بسياري از مقاله های طراحی وب سایت به این نکته می پرداختند که طراحی وب سایت واکنش گرا بهتر است یا طراحی جداگانه تلفن همراه ی ( به طور مثال با پسوند m طراحی وب وبسایت جداگانه جهت موبایل ) طراحی شود ولی با گسترش تنوع ایجاد شده در ابعاد صفحات نمایش گجت های همراه، مصرف از طراحی واکنش گرا به یک امر بدیهی تبدیل شد و حتی جهت طراحی وب وب سایت جداگانه در حال حاضر از تکنیک های واکنش گرایی استفاده می گردد.
طراحی سایت Responsive فقط راه زنده ماندن وب

با سرعت فزآینده تغییرات در وب، ارقام آمارها همـواره از رده خارج هستند و نمیتوانیم به عنوان یک سند جهت حال حاضر به آن ها رجوع کنیم. اما اکثر نقد پرهزینه بر این باورند که وب تلفن همراه ی سریع به ۵۰ درصد از ترافیک بازدید وب وبسایت ها دست پیدا خواهد کرد. با این افزایش طراحی واکنش گرا به یک اصل اقتصادی نیز تبدیل می گردد، زیرا ما میتوانیم جهت این تعداد از ابعاد صفحات نمایش، صدها وبسایت را طراحی کنیم ( چنانچه نگوییم هزاران سایت) که اما زمان و به ویژه نرخ آن خیلی بالا خواهد بود، یا میتوانیم طراحی واکنش گرا را گزینش نماییم! این است که میگوییم طراحی وب سایت واکنش گرا فقط راه زنده ماندن وب است، به ویژه در آینده. تا اینجا میدانیم که این نیاز است، ولی می بایست بدانیم که طراحی وب وبسایت Responsive هم مانند بسیار زیاد ی دیگر از طراحی ها جهت بقا پاسخگویی به نیازهای نو همیشه در حال به روزرسانی خواهد بود.طراحی سایت واکنش گرا
طراحی واکنش گرا جهت دستگاه های پوشیدنی یا Wearables

فقط چنانچه شما در سال قدیم در کپسول در بسته زندگی کرده باشید( تلاش برای آماده سازی خود برای ارسال به مریخ!) شما نمیدانید که اپل دستگاه پوشیدنی خود را با نام apple watch به بازار روانه کرده است. ساعت اپل اولین وسیله هوشمند پوشیدنی نیست، حتی اولین ساعت هوشمند نیست اما این دستگاه برای شهرت بخشیدن به دستگاه های پوشیدنی خواهد بود در ذهن مردم آن را به عنوان بهتریـن پوشیدنی اسم خواهند برد، همانگونه که آیپاد اولین پخش کننده موزیک نبود اما برترین شد، همانگونه که آیفون اولین گوشی هوشمند نبود ولی تبدیل به محبوبترین شد که اما بازاریابی وسیع اپل در این زمینه زیاد حائز ارزش است.

طراحی های رابط کاربر ی برای چنین نمایشگرهای کوچکی، چه ساعت اپل یا سونی یا آندروید ی چهبقیه دستگاه ها، همیشه چالش هایی داشته و دارد. شما میتوانید با حفظ تمام المان های صفحه به گونه ای از طراحی بازخوردی معمول استفاده بکنید ، ولی در این ابعاد از صفحه نمایش، شما بایستی یک برج میلاد در نمایش سایت در این دستگاه های هوشمند ایجاد بکنید که حتمـا ً فرد با اسکرول کردن این میزان خسته خواهد شد کاربر دی نیست. راهکارهای مختلف ی برای این نوع طراحی وب سایت معرفی شده توصیه خواهد شد، ولی به طور قطع یکی از موارد ی که مورد نیاز جواب طراحی وب وب سایت Responsive در آینده خواهد بود موضوع دستگاه های هوشمند پوشیدنی است.
آینده طراحی وبسایت واکنش گرا

طراحی واکنش گرا بایستی پاسخگوی موارد خیلی دیگری که با ایجاد دستگاه های جدید و تکنولوژی های نو می آیند باشد. شاید یکی از مهمترین آن ها در آینده چگونگی اسکرول کردن باشد، زیرا این موضوع در دستگاه های مختلف با ابعاد های مفرق یکی از چالشهای حال حاضر این نوع سبک از طراحی است .

همين طور مصرف از ورودی های مفرق این گجت های همراه، همیشه یکی از چالش های طراحی وب وبسایت Responsive بوده است، زیرا در این دستگاه ها، بر خلاف رایانه های همراه یا رومیزی که از ماوس و کیبورد به صورت معمول برای وسائل های ورودی مصرف میکنند، لمس کردن صفحه کلیدهای کاربر دی دیگری که در دستگاه قرار دارد یکی از راههای متنوع ورودی است . ضمن اینکه دستورات صوتی تصویر ی کم کم در حال کارآمد شدن می باشند . هر کدام از این ورودی ها اکنون ت وسائل های مختلف ی است که همخوانی در آنها برای ایجاد رابط کاربر ی واکنش گرا، کار آسان ای نیست.

اینها موارد ی بود که در حال حاضر از چالشهای طراحی وب سایت واکنش گرا است بایستی این سبک طراحی بتواند جهت آن ها جواب مناسبی ارائه نماید . همين طور در آینده به احتمال زیاد ً شاهد ظهور تکنولوژی های جدید تری هم خواهیـم بود که متناسب با آنها، محدودیت ها یا امکانات جدید ی باید به طراحی وبسایت Responsive اضافه گردد تا بتواند در این عرضه رقابلی، همچنان زنده باقی بماند.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک