شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰
  • :
  • :

تاریخچه #c

آموزش سی شارپ

اریخچه #c
تاریخچه # cسی‌شارپ
همچون زبان پروگرام ‌نویسی جاوا زبانی‌ست شئ‌گرا زیاد سطح بالا (high level).محصول شرکت Microsoft و بر پایه .NET از آنجایی که شئ‌گرائی و سطح بالا بودن از وسائل های مدیریّت مؤثّر کارآمد پیچیدگی در فضای پیچیدۀ اینترنت مدرن می باشند ، در واقع می‌شود جاوا و سی‌شارپ را از عبارت زبانهای مهم جهت ایجاد انجام پروگرام ‌های فرد دی تحت وب (web applications) و خدمات وب دانست.

سکّوی دات نتبر اساس ادّعای مجموعه مایکروسافت، این زبان در سال ۲۰۰۰ توسط تیمی به سرکردگی آندرس هلزبرگ و نیز سکات ویلتاموث ساخـته شد. سی‌شارپ که تنها جهت دات نت است در مجموع ه NET Platform SDK.ارائه گردید که در محیط های پروگرام نویسی استودیوی بصری دات نت (Visual Studio .NET)، در نسخه ‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ آن موجود است. دستورات زبان سی‌شارپ مانند جاوا سطح بالا تر از C و ++C است و جهت مثال برنامـه نویس مستقیما به اشاره گرها یا منابع سیستم دسترسی ندارد.در ماه ژوئن سال ۲۰۰۰ میلادی بود که شرکت مایکروسافت ابداع ایجاد سکّوی (platform) جدید برنامـه نویسی را موسوم به دات نت (Microsoft .NET) اعلام نمود. در جهت بازبینی سکّوهای قبلی مایکروسافت، دات نت مد تازه‌ای را برای ایجاد نرم افزار های فرد دیارائه می‌دهد که در آنجا زبان های گوناگون می توانند در کنار قرار گیرند و با یکدیگر به همکاری بپردازند. این درست مد کوچک‌تری ست از همه محیط اینترنت بدانگونه که عوامل گوناگون میتوانند در سطوحی وسیع به همکاری اقدام کنند.

انعطاف پذیری سی شارپسی شارپ زبانی است بسیار زیاد شی گرا و بر پایه .NET Framework این زبان مانند بسياري از زبانهای شی گرای دیگر از فایل های کتابخانه ای خود مصرف می نماید و همچنین تنها بر روی سیـستم علت ی که .NET Framework بر روی آن نصب باشد اجرا می شود سی شارپ به کلی برای دات نت طراحی شده و همچنین تولید پروژه های Console Programs در تولید Windows Application هم خیلی قوی است سی شارپ بر پایه نظریه اولیه C طراحی شده همچنین بسياري از صفات را از C++ و Java و Delphi به ارث برده است در کل سی شارپ یک زبان مدرنیزه شی گرا است که در محیط Visual Studio خیلی قدرت یافته است . منبع اطلاعات در سی شارپسی شارپ میتواند به بهتر ی با Database ها رابطه برقرار کرده و آنها را ویرایش یا از آنها اطلاعات بگیرد این ویژگی که در Visual Studio .NET به بهتر ی پشتیبانی شده کار را جهت فرد خیلی آسان کرده تا جایی که تنها با چند دستور آسان میتوان با منبع اطلاعات رابطه برقرار کرد

فایلهای تولیدی در سی شارپفایلهایی که بیشتر با فرد سر و کار دارند عبارتند از : فایلهای با پسوند .Sln :این فایل سطح بالای Solution است که برای هر پروگرام فایـل از این نوع موجود است . هر فایل Solution یک یا چند فایـل پروژه را در خود دارد. فایلهای با پسوند .Csproj: این یک فایل پروژه C# است .هر فایـل پروژه یا چند فایل سورس دارد . فایـل های سورس در یک پروژه بایستی به یک زبان پروگرام نویسی نوشته شود . فایلهای با پسوند Cs: این یک فایل سورس است و کد پروگرام در این فایـل نوشته می شود و این فایـل حاوی کدی است که ویژوال استودیو به صورت کار ایجاد می نماید . فایل Assemblyinfo.cs: این فایـل سورس دیگر است با این فرق که می توان از این فایل جهت اضافه کردن موارد ی مثل اسم نویسنده و تاریخ نوشتن پروگرام و امثال آن به برنامـه مصرف می شود. فایل .Ico: این آیکون پروگرام است .آیکونی که در زمان اجرای پروگرام در نوار وظیفه قرار می گیرد.

وسائل های دیگر در سی شارپسی شارپ نه تنها ویژه ساخت پروگرام DOS یا Windows Form است بلکه میتوان با آن نرم افزار های فرد دی تری مانند Movie Collection ها را به صورت سفارشی کمپایل کرد حتی قدرتزیاد بالای این زبان در ساخت Screen Saver ها زیاد زبانزد است که این خود نوعی مزیت نسبت به C++ یا دیگر پروگرام های پروگرام نویسی به شمار میرود
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک