چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
  • :
  • :

ماکارسکا، بهشت آدریاتیک

تور کرواسی

با واقع شدن در دامنه کوه باشکوه بیوکُوو، ماکارسکا شهری شاعرانه در منطقه دالماسی کرواسی است که در شصت کیلومتری اسپلیت واقع شده است.

این شهر زیبا ی ساحلی مقصد مورد علاقه گردشگـران تابستانی با هر سن وسالی است. کیلومترها از زیبا ترین سواحل مدیترانه، جاده های همواری که در امتداد آنها درختان کاج صد ساله قد برافراشته اند، مرکز شهر قدیمی که با درختان خرما تزئین شده است و یک گردشگاه خارق العاده این شهر را به یکی از جذاب ترین مناطق دالماسی تبدیل کرده است. رستوران های غذای دریایی، کافه های جالب مراکز تفریحی در هر گوشه ای یافت می شوند. امکانات اقامتی خصوصی به وفور وجود دارند، هتل های قدیمی اخیرا مرمت شده اند و همچنین اخیرا دو هتل نو ، هتل پارک هتل اُسجاوا بازگشایی شده اند. با توجه به اینکه هوا کاملا گرم است روزهای بارانی نادر هستند ، میهمانان چه پیر و چه جوان می توانند در طول روز از کار های ورزشی آبی لذت ببرند. به علاوه مرتبا مسافرت های روزانه به جزایر همسایه از قبیل کورکولا، هوار یا براک به وسیله قایق های بزرگ سیاحتی از بندرگاه شهر صورت می گیرد.

اما اگر چه ماکارسکا بیشتر جهت سواحل فوق العاده زیبا هوای تابستانه شگفت آورش شناخته می شود، اما این منطقه جالب های فرهنگی طبیعی بی شماری هم جهت گردشپرهزینه دارد. کلیسای سنت پیتر که در جوار یک خلیج نعل اسبی قرار گرفته بر مرکز شهر مشرف است در قرن سیزدهم تهیه و تولید شده است. این بنای مقدس تاریخی قشنگ جهت اجرای مراسم معمول مذهبی استفاده نمی شود اما اگر چه مراسم همسرداری جشن های خصوصی در اینجا اجرا می شوند. نام کلیسا به همراه کل شبه جزیره و همين طور فانوس دریایی که در کناره جنوب غربی واقع شده در تجلیل از پتروس قدیس بر آنها گذاشته شده است. فانوس دریایی پتروس قدیس در سال ۱۸۸۴ ساخـته شده بعدها مرمت شده است.

امروزه این فانوس دریایی امکانات ویژه ای را جهت اقامت گردشپرهزینه در اختیار آنها می گذارد. صومعه فرانسیسکن که در انتهای گردشگاه اصلی شهر قرار گرفته در ۱۶۱۴ تهیه و تولید شده و امروزه محل یکی از با اهمیت ترین موزه های نرم تن شناسی در جهان است. میدان مهم آندریا کاسیچ میوسیچ در قدیم مرکز کار ساکنان ماکارسکا بوده است. جاذبه اصلی این میدان شهری زیبا ، کلیسای سنت مارک است که در قرن هفدهم تهیه و تولید شده و همچنان به عنوان یکی از مراکز مذهبی اصلی ماکارسکا مورد مصرف قرار می گیرد. این میدان رومانتیک مملو از مغازه های کوچک، کافه ها و اغذیه فروشی ها است و در تابستان به صحنه اصلی اجرای کنسرت ها و رویداد های تابستانی تبدیل می شود. با سرازیر شدن به سمت «لیستون» به کاخ ایوانیسوویچ می رسید؛ معماری باروک این کاخ شگفت انگیز است. با توجه به اینکه تهیه و تولید کاخ به قرن هجدهم باز می گردد، ساختمان آن مشابه دیگر نمونه های معماری آن دوره است.

بازدید کنندگانی که بیشتر به دنبال تعطیلات مفرح هستند از مسیر های زیاد دوچرخه سواری کوه پیمایی که به کوه بیوکوو منتهی می شوند، لذت خواهند برد. پارک طبیعی بیوکوو روز گشت گذار فوق العاده را جهت خانواده ها در محیط طبیعی این ناحیه کوهستانی با مناظر مهیجی از نوار ساحلی ماکارسکا جزایر زیاد در دوردست فراهم می نماید . مرکز ورزشی ماکارسکا با قرار گیری در مرکز شهر، مجموعه های ورزشی متنوعی از قبیل پیست دوومیدانی، ورزشگاه سرپوشیده یک استخر شنای المپیکی است. جای تعجب نیست که ماکارسکا زادگاه ورزشکاران خوب ی چون آلن بوکسی چ، بازیکن اسبق فوتبال ایوان بولجوباسیچ، دارنده مدال طلای واترپولو در المپیک ۲۰۱۲ لندن است.

همين طور ماکارسکا به دلیل مناظر زندگی شبانه اش کاملا شناخته شده است. باشگاه ها از نوازندگان بین المللی استقبال می کنند کافه های ساحلی اجراهای بدون کلام موسیقی مانند فستیوال اکو را در کنار کافه های سنتی که برترین های موسیقی کرواسی را تا نخستین ساعات بامداد اجرا می کنند، میزبانی می کنند؛ در اینجا برای هر سلیقه ای چیزی پیدا می شود. فستیوال های کلاپا، شب های ماهیگیران و کنسرت های متنوع تمام شب های تابستان را پر می کنند به گردشگران اجازه می دهد تا مورد های وسیع ای جهت سرگرمی داشته باشند. یکی از رویداد های بسیار زیاد مشهور در تابستان، کارناوال تابستانی ماکارسکا است. کل مرکز شهر بر روی وسایل نقلیه بسته می شود و از غروب تا طلوع مکانی ها گردشگـران جشن می گیرند.

نخستین هتل ماکارسکا در سال ۱۹۱۴ ساخـته شده ماکارسکا از همان شروع خود را به عنوان گزینش نخست مقصد تابستانی بازدیدکنندگان دالماسی تثبیت کرده است. امروزه این شهر رکورد تعداد گردشگر بازگشتی را دارا است. بیایید خودتان ببینید که چگونه این شهر کوچک ساحلی دل بسياري را به دست آورده است.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک