شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
  • :
  • :

اساس کار پرینتر لیزری

پرینتر لیزر با یاری الکتریسیته ساکن کار می نماید . یک استوانه چرخان الکتریسیته را بوجود می آوردو اشعه نازک لیزر به این استوانه تابیده می شود و به شکل متن یا تصویر ی که می بایست پرینت گرفته شود صفحه با نواحی حامل بار های مثبت بد تشکیل می شود

نمایندگی اچ پی

نمایندگی اچ پی,نمایندگی hp,نمایندگی hp در تهران

این صفحه بوسیله تونر که دارای پودر های با بار مثبت است پوشانده می شود پس آن نواحی از صفحه که بار بد هستند این پودرها را جذب می کنند بعد از آن کاغذ از روی آن رد شدن داده می شود تا عکس مورد نظر روی ان بوجود آید.

در وهله بعد کاغذ می بایست از غلتک های داغ عبور کردن نماید تا پودر روی کاغذ سوخته دایمی شود. در هر پرینتر لیزر رنگی چند وهله برای این کار وجود دارد تا رنگهای مختلف را با هم مخلوط کنندپرینتر لیزر با کمک الکتریسیته ساکن کار می نماید .

یک استوانه چرخان الکتریسیته را بوجود می آورد. یک اشعه نازک لیزر به این استوانه تابیده می شود به شکل متن یا عکس ی که بایستی پرینت گرفته شود یک صفحه با نواحی حامل بار های مثبت و بد تشکیل می شود

این صفحه توسط تونر که دارای پودر های با بار مثبت است پوشانده می شود پس آن نواحی از صفحه که دارای بار بد می باشند این پودرها را جذب می کنند بعد از آن کاغذ از روی آن رد شدن داده می شود تا عکس مورد نظر روی ان بوجود آید.

در وهله بعد کاغذ می بایست از غلتک های داغ عبور کردن نماید تا پودر روی کاغذ سوخته و دایمی شود. در هر پرینتر لیزر رنگی چند وهله برای این کار وجود دارد تا رنگهای مختلف را با نیز مخلوط کنند

بالا بردن عمر لپ تاب

زمانی لپتاپ وسیله تعبارات ی برای مهندسین عالی رتبه محسوب می شد. اما این روزها خیلی ی از دانشجویان به ویژه دانشجویان رشته های مهندسی یک رایانه قابل حمل به همراه دارند. به دانش آموزان فامیل و آشنا حتی اگر نبعضی بیاندازیم نیز تعداد بسياري بسياري از آنها را می بینیم که سرشان گرم لپ تاپ است و دیگر علاقه قدیم را به رایانه های رومیزی سری PC نشان نمی دهند.

اما مساله از آنجایی شروع می شود که اکثرا نمی دانیم چگونه از این همراه نسبتا گرانقیمت مواظبت کنیم در حالی که لپ تاپ به خاطر ظریف بودن و حمل شوندگی بسیار زیاد خیلی به نسبت PC بسیار زیاد بیشتر در معرض آسیب است.
جهت همین امروز مورد حرف مان درباره راه هایی برای بالا بردن عمر لپ تاپ است. در اولین قدم باید اشکالات کار را بفهمیم و پس آنها را رفع کنیم:

تنظیمات کارخانه:
عموما در اسمارت فون ها، تنظیمات کارخانه ای (مانند روشنایی صفحه نمایش) بیشتر از آن چیزی است که هر فرد نرمالی به آن نیاز دارد. اکثرا این جوری لپتاپ در نگاه اول زیبا تر به نظر می رسد! با تنظیم کردن مجدد این میزان روشنایی نیز به خودتان رحم می بکنید هم به باتری لپتاپ تان هم به خود لپتاپ!
این که می گویند که کارخانه بهتر می داند چطور ی می بایست تنظیم نماید را بریزید دور! جهت اکثر مردمی که تا توی رختخواب هم با رایانه کار می کنند این مسئله زیاد خیلی مهم است. بسیار زیاد بد است که تا آخرین لحظه قبل از به خواب رفتن نورافکن توی چشم شما باشد!
شارژ کردن خیلی باتری:

باتری های لپ تاپ عمدتا بر این اساس تهیه و تولید می شوند که جدا از برق باشند. افراد بسياري را می بینیم که از لپ تاپشان به عنوان دستگاه اصلی در دفتر یا خانه استفاده میکنند عموما در تمام مدتی که دارند با دستگاه کار میکنند سیم برق به این دستگاه وصل است.
بهتر است در مدت مصرف این سیم به دستگاه وصل نباشد و باطری به طور نرمال بر تاثیر مصرف خالی شود دوباره دستگاه را به پریز بزنید شارژ بکنید . این کار از پیری زودرس باتری پیشگیری می نماید .
گرما بالا:

دو راه جهت گرم کردن لپ تاپ وجود دارد. مصرف سنگین و زیاد مدت در شارژ گذاشتن. این کار به راحتی می تواند عمر دستگاه شما را کم نماید . کلا هر نوع وسیله الکتریکی با گرمای خیلی مساله خواهد داشت.
اینکه مطمئن بشید که رایانه تان میتواند به راحتی نفس بکشد هم مسئله ی مهمی است. برای مثال در جایی که اصلا هوا گردش ندارد یا روی تخت قرار ندهید لپ تاپ را چون باز گرمای بالای لپ تاپ را شاهد خواهید بود.
جدیدا نیز که معین است به ویژه آقایان نبایستی لپ تاپ را روی پا بگذارند. جهت این جور مواقع خوبتر است چیزی مانند بالش مناسب بین لپ تاپ و پای شما باشد.
یک وبسایت هست به آدرس coolpad.ir که کول پدهای زیاد خوب ی دارد در ایران تهیه و تولید انواع کول پدها را مهیا کرده است.
هارد اکسترنال:

پروگرام هایی که بیشتر از آنها مصرف می بکنید در واقع همان نرم افزار هایی هستند که بیشترین اندازه رم تان را اشغال میکنند. درست است که می توانید از فلش مموری جهت کمک به رم لپ تاپ مصرف بکنید ولی در کل کار زیاد ی جهت این بخش نمی شود کرد.
می ماند سری مربوط به هارد رایانه که یک قطعه داخلی پرمصرف است ولی لزومی ندارد همیشه پر از اطلاعات باشد! بهتر است پارت ی از اطلاعات را روی هارد اکسترنال ذخیره بکنید . این جوری علاوه بـر این که ضروری نیست لپ تاپ معمولی را به خاطر هارد بالایش به قیمت بالایی بخرید جور پشتیبان دائمی دارید.
بعد از سیلی که در گاهي از کشورهای آسیایی آمد قیمت هارد به شدت بالا رفت. ولی الان وضع کمی خوب شده است. در ثانی باز هم یک هارد اکسترنال به اضافه این که قابلیت حمل نقل بالایی دارد از قیمت پایینتری به نسبت هارد لپتاپ برخوردار است.
دقت داشته باشید پیشتیبان گیری با اهمیت ترین مهم است که پیشرفته ها رعایت می کنند. این جوری به لپ تاپتان هم کمتر فشار می آید. حتی اگر به من باشد می گویم درایو CD یا DVD اکسترنال نیز استفاده بکنید persianbax
ماوس:

بیشترین سخت افزاری که در کنار لپ تاپ خریده می شود ماوس است. بعد از مدت ممکن است به trackpad خود لپتاپ برای شما عادی بشود و بتوانید به خوب ی از آن مصرف بکنید . در این صورت خرید ماوس بسیار زیاد بی مفهوم به نظر می رسد.
اما به نظر من تجربه مصرف از ماوس از PC به لپ تاپ ارزش کمی دست به جیب شدن را دارد. فقط خواهشا از این ماوس های ارزانقیمتی که بعضا اشانتیون می دهند استفاده نکنید! ماوسهای خوب ی با قیمتی زیر ۵۰ یا حتی ۲۵ هزار تومان در بازار هست که به اضافه کیفیت بسیار زیاد بالا جهت مصرف سریع دقیق (برای مثال در بازی ها و کارهای گرافیکی) به سلامت ی دست به خصوص مچ دست شما توجه بسياري دارند.
مصرف از پد لپ تاپ به مرور زمان علاوه بـر کثیفی چرب شدن که از زیبا یی لپ تاپ شما کم می نماید باعث آسیب به سلامت شما لپ تاپ می شود. مصرف از آن را مواقعی موکول بکنید که ماوس در دسترس نباشد.
پوشش لپتاپ:

لپ تاپ قابلیت حمل بسياري دارد. برای همین احتمالا هر جایی از آن استفاده کنیم و بعد از استفاده هم در هر جایی که دستمان رسید آن را قرار بدهیم.
اما توصیه می کنم حتمـا از پوششی مثل کیف جهت لپ تاپ مصرف بکنید . به ویژه وقتهایی که با آن کار نمی بکنید آن را داخـل کیف بگذارید. خراشها و خط خش هایی که اکثرا ٌ بدجور هم توی ذوق می زنند همیشه در انتظار تنبلی شما هستند !
نکته دیگری هست این است که نیاز نیست ۵۰ مـدل کیف لپتاپ با قیمتی بسیار زیاد زیاد بخرید! یک کیف معمولی این روزها با قیمتی حدود ۵۰ هزار تومان و کیفیت خیلی خوب قابل تهیه و تولید است. چنانچه استفاده خاصی ندارید یا لوازم خاصی را مجبور نیستید در کنار لپ تاپ داشته باشید، خرید کیفهای مارکدار با قیمت زیاد بالا کار عاقلانه ای محسوب نمی شود.
پاک کردن :

همچنین اینکه لپ تاپ را بایستی در جایی نگاه دارید که هوا جریان دارد دمای مناسبی هم دارد، باید در جایی دور از گرد و غبار آن را نگه دارید. گرد و غبار سریع می تواند جلوی تهویه مناسب را بگیرد و صدماتی جدی به دستگاه وارد نماید .
در ثانی برای پاک کردن همـواره به دنبال راه های مناسب باشید. گاهي وقتها بد نیست چند هزار تومان تعرفه بکنید و دستمال جهت لپ تاپ خودتان را تهیه و تولید بکنید . پاک کردن با هر چی که به دست شما رسید خودش علت ی است که می تواند خط روی سری های براق لپ تاپ شما بیاندازد.
به ویژه در موقع پاک کردن صفحه نمایش دقت بکنید . اکثرا می گویند در صورت نبودن پارچه و اسپری ویژه از پارچه نخی نم دار نرم استفاده بکنید . در هر حال از هر نوع فشار به شدت خودداری بکنید چون سطح مانیتور در لپ تاپ ها به شدت ظریف است احتمالا باعث آسیب بشود و کلی خرج روی دست شما بگذارد!
و نکته بعدی …
من نکته دیگری به ذهنم نمی رسد. مسلما تجربیات شما به شدت می تواند به ما یاری کند. شما تجربیات را با ما در بین بگذارید
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک