دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰
  • :
  • :

جاذبه های گردشگری آتن یونان

تور یونان

یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان با قدمت بیش از ۳۴۰۰ سال بزرگ ترین شهر یونان آتن است که در منطقه آتیکا قرار داشته پایتخت یونان است .

آکروپولیس (Acropolis)

معابد با شکوه آکروپولیس یکی زیاد دیده شده ترین مناطق تاریخی جهان محسوب می شوند که در قرن ۵ قبل از میلاد تهیه و تولید شده اند . معماری به کار رفته در آکروپولیس معماری در جهان غرب را برای بیش از دو هزار سال تحت تأثیر خود قرار داده است.

سری نون (Parthenon)

در بالای تپه آکروپولیس (Acropolis Hill) یکی از مشهور ترین ساختمان های جهان قرار دارد که معبد بزرگ قسمت نون در قرن ۵ قبل از میلاد در یک دوره فقط ۹ ساله تهیه و تولید شد.

معبد زئوس (Temple of Zeus)

بزرگترین معبد در یونان معبد زئوس با بیش از هفت قرن طول دوره تهیه و تولید است واین معبد در نهایت در سال ۱۳۱ بعد از میلاد توسط امپراتور روم هادریان به انتها رسید.

آگورای باستانی (Ancient Agora)

آگورای باستانی در حال حاضر به عنوان یک پارک بزرگ باستان شناسی با خرابه های متعدد ، یک معبد باستانی یک ایوان سرپوشیده با یک موزه درون آن شناخته می شود ولی در قدیم برای قرن ها مرکز زندگی در آتن بود.

تئاتر دیونیسوس (Theater of Dionysus)

مکان تولد تئاتر اروپا تئاتر دیونیسوس است جهت چه که کمدی تراژدی های بسیار زیاد ی از نویسندگان زیاد دیده شده ی شبیه ایسخولوس (Aeschylus) ، اوریپیدس (Euripides) و سوفوکل (Sophocles) در قرن پنجم قبل از میلاد در این تئاتر اجرا شده است .

موزه ملی باستان شناسی (National Archaeological Museum)

بزرگترین موزه در آتن که مجموعه ای استثنایی از اشیاء بیش از ۷ هزاره، از زمان ماقبل تاریخ تا انتها زمان روم را در جای داده است موزه ملی باستان شناسی است .

آگورای رومی (Roman Agora)

در قرن اول میلادی مرکز تجاری آتن با نام آگورای رومی که به عنوان یک بازار بود تولید و ساخته شد برج بادها (Tower of the Winds) که ساعت باستانی است در حاشیه این بازار به چشم می خورد .

پارلمان (Parliament House)

کاخ سلطنتی پادشاه اتو اول در قرن نوزده میلادی درست شد که همان پارلمان است مدت قليلي بعد از فروپاشی سیسـتم سلطنتی در سال ۱۹۲۹، این خانه تبدیل به مکان نو مجلس یونان شد.

تپه لیکوویتوس (Lykavittos Hill)

بلندترین تپه در آتن با ارتفاع ۲۷۷ متر تپه لیکوویتوس است . منظره بالای تپه فوق العاده بوده و کلیسای کوچک و زیبا ی سنت جورج در بالای این تپه قرار دارد .

میدان موناستیراکی (Monastiraki Square)

میدان موناستیراکی نام صومعه قدیمی است که بیشتر آن به دلیل حفاری های باستان شناسی تخریب شده در نزدیکی این میدان بازار اشیاء دست دوم که هر یکشنبه برگزار می شود وجود دارد.

موزه بناکی (Benaki Museum)

یکی از برترین موزه های آتن با مجموعه ای متنوع از اشیاء که سیر تحول هنر و فرهنگ در یونان را در طول بیش از ۷ هزار سال به نمایش می گذارد موزه بناکی است .

میدان سینتاگما (Syntagma Square)

زیاد دیده شده ترین میدان در آتن در کنار ساختمان پارلمان و اِوزون ها ( نگهبانان های ریاست جمهوری در لبـاس سنتی) است که از دیدنی های تفریحی بی مثل آتن است و میدان سینتاگما نامیده می شود .

تپه فیلوپاپوس (Philopappos Hill)

یکی از سه تپه واقع درغرب آکروپولیس که در زمان باستان آن را به عنوان تپه موز (الهه شعر موسیقی ) ها می شناختند فیلوپاپوس است که بعدا به دلیل تهیه و تولید بنای یادبود سناتور رومی، فیلوپاپوس به تپه فیلوپاپوس نامیده شد .

کرامیکوس (Kerameikos)

در گورستان باستانی کرامیکوس در اوایل قرن بیستم در حین حفاری ها تعداد بسياري مجسمه مراسم تدفین کشف شد که علاوه بـر این، ویرانه های دو دروازه بزرگ شهر در این وب سایت پیدا شده است .

موزه آکروپولیس (Acropolis Museum)

کلکسی ونی از مجسمه های با شکوهی که در تپه مقدس آکروپولیس یافت شد در موزه آکروپولیس نگهداری می شود که این موزه یک ساختمان دیدنی و مدرن است و در سال ۲۰۰۹ باز شد .

کتابخانه هادریان (Library of Hadrian)

یک مجموعه کتابخانه بزرگ متعلق به هادریان، امپراتور رومی، که فرهنگ یونانی را تحسین می کرد توسط وی تهیه و تولید شد و این سازه بزرگ که ۱۲۰ متر طول داشت، در سال ۱۳۲ بعد از میلاد افتتاح شد.

ورزشگاه پاناسناییک (Panathenaic Stadium)

در سال ۳۲۹ قبل از میلاد جهت گیم هایی که در طول جشنواره پاناسناییک هر چهار سال به افتخار آتنا برگزار می شد ورزشگاه پاناسناییک تأسیس گردید

آنافیوتیکا (Anafiotika)

محله کوچک ولی شاعرانه آنافیوتیکا، با ساختمان های سفید و کوچه های باریک و شیب دار خود، به نظر می رسد که مستقیماً از جزایر سیکلاد (cyclade) نماید ه شده است.

باغ ملی (National Garden)

در اواسط قرن نوزدهم به عنوان باغ خصوصی کاخ سلطنتی در مرکز آتن باغ ملی ایجاد شد.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک