چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
  • :
  • :

معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت


Webdesign Düsseldorf

استفاده از فلش در طراحی وب وب سایت باعث جذابیت بیشتر محتوای وب سایت می شود. این طرح سنگین بدون محتوا تنها ویژگی مثبتی که دارد همان جذاب کردن طراحی وب سایت شما است . ولی خصوصیات ی بسیار زیاد دیگری است که برای سرعت لود وبسایت وبقیه موارد سایت ضرردار است .

با ما همراه باشید تا خیلی مهم ترین معایب مصرف از فلش در طراحی وب وبسایت را تحلیل کنیم.
معرفی مصرف از فلش در طراحی وب سایت

متحرک سازی محتوا از همان اوایل گسترش ی جهان ی اینترنت و گرافیک وب وبسایت مورد تذکر تمام ی طراحان وب سایت ها بوده است. در قدیم بیشتر مصرف از تصویر gif کدهای اولیه javascript مرسوم بود. اما با گذشت و پیشرفت صنعت طراحی وب سایت ، این پلت فرم های تحت وب کم کم نقششان کمرنگ تر شد برنامـه های فلش جای آن ها را گرفت. پروگرام فلش محصول مجموعه macromedia بود اما در سال ۲۰۱۰ این مجموعه را مجموعه Adobe خریداری کرد.

مصرف از فلش در طراحی وب سایت به سه دسته ی زیر تقسیم می شود:

فلش های تبلیغاتی :

از این حالت به جای بنر ها و لوگو های GIF مصرف می شد که امکانات پیشرفته تری را داشتند.

فلش های تزئینی:

از این حالت در جاهای مختلف وب وب سایت ها استفاده می کنند. مثل طراحی هدرها ، منوها کلیدها ، اسلاید ها و…

وبسایت های Full Flash:

تمام ساختار محتوای سایت تحت فلش اجرا می شود. این وب سایت ها پر از افکت های جذاب و دیدنی بودند در خود بی شبیه بودند.

مصرف از فلش در طراحی وب وب سایت باعث جذابیت بیشتر محتوای سایت می شود. این طرح سنگین بدون محتوا تنها ویژگی مثبتی که دارد همان جذاب کردن طراحی وب وبسایت شما است . اما خصوصیات ی زیاد دیگری است که برای سرعت لود وبسایت وبقیه موارد وب سایت ضرردار است . در ادامه به برخي از معایب استفاده از فلش در طراحی
وبسایت اشاره می کنیم

.معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت

یکی از معایب استفاده از فلش در طراحی وب وبسایت این است که کلید “بازگشت” کار نمی نماید . در صورت کلیک کردن به روی کلید بازگشت به صفحه قبلی بر میگردید نه به ابتدا فایل فلش.
دیگر معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت این است که رنگ های استاندارد لینک ها اعمال نمی شوند. در نتیجه بازدید کننده نمی تواند تشخیص بدهد از کدام صفحات لینک ها بازدید کرده از کدام بازدید نکرده است.
دیگر معایب استفاده از فلش در طراحی وب وب سایت این است که با الگوریتم های موتور های جستجو در تناقض است زیرا نمی توانند مانند فایل های متنی ایندکس شوند. با توجه به ارزش سئو در کسب وکار های نو طراحی وب وبسایت ها شکی وجود ندارد این مورد می تواند با اهمیت ترین ضرر فلش در طراحی سایت باشد.
از دیگر معایب مصرف از فلش در طراحی وبسایت کاهش سرعت لود سایت است . زیرا فلش نیازمند پهنای باند بسیار زیاد ی است. فایـل های فلش به دلیل مصرف از عکس و آبجکت ها و … اندازه زیاد ی دارند که جهت سرع لود وبسایت زیاد ضرردار است.
دیگر معایب استفاده از فلش در طراحی وب وب سایت های فول فلش استاتیک بودن محتوا است .
اگر شما پروگرام باشید در طراحی سایت زیاد ماهر باشید اما جهت طرای فایـل های فلش به یک کارشناس نیاز دارید. این مساله سبب می شود در طراحی وب وبسایت تان استقلال لازم را نداشته باشید.

هم اکنون این پرسش جهت تان بیان می شود که هم اکنون که فلش وسائل مناسبی نیست چگونه ظاهر سایت هایمان را جذاب تر کنیم؟

توصیه ما به شما مصرف از کد های Javascript در طراحی وب وب سایت است.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک