شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
  • :
  • :

براي چه مردم در محیط آنلاین خرید می‌کنند

چرا مردم در فضای آنلاین خرید می‌کنند

فروشگاه ساز

رضایت خاطر یکی از مهمترین عوامل است بر طبـق نظر سنجی های صورت گرفته یکی از دلایل اصلی خرید اینترنتی رضایت خاطر افراد است این رضایت خاطر در موارد ی مثل دستیابی آسان به کالاها و توانایی پیدا کردن هر آنچه می خواهند است . یکی دیگر از عوامل زیاد با اهمیت زیاد در رضایت خاطر مشتریان این است که خریداران می توانند از خطرات و زحمات خرید به صورت غیر مجازی(سنتی) مانند حمل کالاها پیشگیری کنند. در نظر سنجی که اخیرا ً صورت گرفته است بسياري از افراد پیشگیری از رفت آمد را به عنوان یکی از مهم ترین عوامل رغبت جهت خرید اینترنتی ذکر کرده اند .در همین نظر سنجی فرد بیان کرده که من می توانم آسان در خانه بنشینم و جزئیات کالایی را که می خواهم وارد نمایم و مجبور نیستم به دنبال جای پارک بگردم در صف مغازه ها بایستم.

انتخاب یکی دیگر از عوامل با اهمیت در روی آوردن مردم به خرید اینترنتی، تنوع کالاها در محیط اینترنت است . در نظر سنجی های صورت گرفته افراد انتخاب بیشتر و مقایسه ی قیمت ها را از عوامل اصلی خرید در اینترنت ذکر کرده اند. به خصوص افرادی که در مناطق روستایی و دور افتاده زندگی می کنند در منطقه خود به یکسری از کالاها دسترسی ندارند، می توانند از طریق خرید اینترنتی بدون مراجعت به شهر کالا را خریداری کرده و آن را در محل زندگی دریافت کنند .

مشاهده قیمت های پایین تر به عنوان یک علت مالی در روی آوردن مردم به خرید اینترنتی زیاد مهم است . در نظر سنجی های صورت گرفته افراد بسياري دستیابی به قیمت های پایین تر را از دلایل اصلی برای انجام خرید اینترنتی ابراز کرده اند.

اطلاعات دسترسی کامل به آن در فضای اینترنت از عوامل دیگری است که سبب تشویق افراد به خرید از اینترنت می گردد. قسمت اعظم این اطلاعات از راه مقایسه وبسایت ها جهت خریداران فراهم می گردد.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک