شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
  • :
  • :

ویزا یا روادید چیست ؟

ویزا یا روادید چیست ؟

ویزا ایران
خرید وی پی ان
ویزا یا روادید چیست

هر ساله بیش از ۶۰ میلیون مسافر از دیگر کشور ها به کشور آمریکا سفر می کنند. برخي از این مسافران برای مدت کوتاهی به قصد تجارت یا تفریح در آنجا اقامت می کنند در حالی که گاهي دیگر قصد دارند در آنجا به صورت دائمی اقامت داشته باشند. سیستم ویزا برای دنبال کردن میلیون ها مسافری که به آمریکا سفر می کنند طراحی شده است همچنین به عنوان راه برای افرادی است که می خواهند تابعیت آمریکا را بگیرند.

دو نوع ویزا یا روادید وجود دارد که میتواند جهت خارجی هایی که به آمریکا می آیند صادر شود : ویزاهای مهاجرت(immigrant visas) ویزاهای غیر مهاجرت (nonimmigrant visas). ویزای مهاجرت یا گریین کارت (green cards) جهت افرادی که قصد اقامت دائم دارند صادر می شود.
ویزاهای غیر مهاجرت (nonimmigrant visas) برای اشخاصی است که می خواهند جهت مدت زمان کوتاهی در آمریکا اقامت داشته باشند مانند توریست ها, دانشجویان بین المللی و کارپرهزینه موقت.

اخذ ویزا غیر مهاجرت آسان تر و سریعتر از گرین کارت است.
گرفتن ویزا در آمریکا هم مانند دیگر کارهای اداری احتیاج به کاغذ بازی های بسیار زیاد ی دارد و در اکثرا اوقات شخص مورد نظر حداقل می بایست بار با پرسنل سفارت آمریکا مصاحبه نماید . خود ویزا تنها یک برچسب یا تکه کاغذی است که داخـل گذرنامـه قرار می گیرد.
در یک ویزا تاریخ صدور انقضا به همراه تعداد دفعات مجازی که فرد مسافر می تواند وارد آمریکا شود معین شده است.
تمام اتباع خارجی جهت سفر به آمریکا نیاز به ویزا ندارند. ۳۷ کشور از عبارت بسياري از کشور های اتحادیه اروپا در حال حاظر در برنامـه ابطال-ویزا (http://travel.state.gov/visa/temp/without/without_1990.html) هستند که به اتباع خارجی مجوز می دهد تا ۹۰ روز را بدون اخز اولین ویزا در آمریکا اقامت داشته باشند.

ویزای شنگن

مدارک ضروری جهت گرفتن ویزا شینگن (اروپا):

پاسپورت قدیمی ( در صورت وجود )
اصل گذرنامـه با حداقل ۶ ماه اعتبار کپی آن
دوقطعه عکس جالب ۳ در ۴ رنگی تمام رخ با زمینه روشن
پرینت گردش سه ماهه آخرحساب بانکی و موجودی بالای ۴۰۰میلیون ریال که بوسیله بانک مهر امضا شده باشد
سند ملکی به نام شخص متقاضی و جهت خانم های خانه دار کپی سند مالکیت و مدارک شغلی همسر
مدارک شغلی حاوی یکی از این موارد : لیست پرداخت حق بیمه و یا کارت پرسلنی وزراتخانه یا سازمان وابسته به ارگان دولتی جهت شاغلین دولتی. گواهی اشتغال به کار خطاب به سفارت حاوی سمت،تاریخ استخدام،میزان در آمد و زمینه کار مجموعه (در صورتی که مجموعه خصوصی باشد لیست بیمه که نام مسافر در آن ذکر شده باشد.)کپی روزنامـه رسمی ، اساسنامـه جواز کسب پروانه مطب کارت نظام پزشکی(در صورت وجود هر کدام از موارد )
چک تضمین شده بانکی در وجه مسافر به مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال به ازای هر نفر بابت ضمانت بازگشت

شرایط اخذ ویزا اروپا (شنگن):
همه مدارک ذکر شده در بالا باید به زبان انگلیسی باشند یا توسط دارالترجمه به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

ویزا شینگن ۱ ماه اعتبار دارد ۱۵ روز می توانید در محدوده شینگن اقامت بکنید .

اخذ ویزا شنگن بیشتر از ۱۵ روزه برای افرادی که تا کنون ویزا شنگن دریافت نکرده اند میسر نیست. اما اخذ ویزای بیشتر از ۱۵ روزه برای افرادی که قبلا حداقل ویزا شینگن در پاسپورت دارند امکانپذیر خواهد بود.

در حال حاضر به علت روند آسان تر اخذ ویزا از طریق کشور ایتالیا ویزا شینگن از این کشور اخذ می شود که شما بعد از ورود به کشور ایتالیا می توانید به هریک از کشور های محدوده شینگن سفر بکنید . اما این موضوع الزامی نیست ولی خوب است رعایت شود.

حدودا یک ماه از زمان تکمیل مدارک، زمان برای اخذ ویزا ضروری است.

بعد از تکمیل مدارک ویزا زمان مصاحبه حضوری و انگشت نگاری برای مسافرین تعیین می شود که شخص متقاضی ویزا الزامی است.

زمانی که زمان سفارت شما تعیین شد، ما توصیه های ضروری را برای جلسه مصاحبه و انگشت نگاری در اختیار شما قرار می دهیم. برخورد مسافرین در سفارت به روند اخذ ویزا بسیار زیاد کمک خواهد کرد.

در خانواده پدر خانواده می تواند پشتیبانی کننده اعضای خانواده باشد و ارائه یک سند ملکی به نام پدر خانواده کافی است.

اخذ ویزا باید در غالب تور ( بلیط هواپیما ، رزرو هتل ،بقیه خدمات) انجام شود.

ضمانت بازگشت مسافرین می بایست به صورت وجه نقد یا چک تضمین شده ی بانکی در وجه مسافر باشد که در قبال رسید ممهور به مهر آژانس از مسافرین اخذ می شود. این وجه بعد از بازگشت مسافر از محدوده شینگن عودت داده می شود.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک