دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰
  • :
  • :

اپل آیدی چیست؟

اپل آیدی چیست؟

در این مطلب به معرفی اپل آیدی میپردازیم. در ادامه این مطلب به سوالتی که ممکن است برای شما عزیزان پیش آید و همچنین اشاره ای به برخی نکات حائز اهمیت خواهیم کرد.

اپل آیدی چیست ؟

به نقل از وبسایت رسمی اپل؛ در واقع خرید اپل آیدی نام کاربری کاربران اپل هست که با استفاده از آن می‌توانند به خرید از اپ استور یا پلی‌استور یا آی‌تیونز بپردازند. ایـن حساب کاربری قابلیت شارژ اعتبـار به دلار و بقیه ارز ها را بسته به کشور مربوط به اپل آیدی داراست . ایـن که اپل آیدی کدام کشور مناسب شما می‌باشد در ادامه بحث خواهد شد. ذکر ایـن مطلب ضروری هست که آپل آیدی یک حساب کاربری کاملا رایگان هست که در بعضی کشور ها به عللی که به آن در همین صفحه اشاره خواهد شد به مبلغی توافقی فروخته می‌شود. با اپل آیدی میتوان یک گوشی اپل را از راه دور قفل کرد؛ موقعیت مکانی آن را یافت یا اطلاعاتی مثل شماره تلفن ها را جابجا کرد. در صورتی که گوشی شما به هر دلیل مفقود شود تمام برنامه و بازی هایی که خریداری کردید؛ با نصب اپل آیدی روی گوشی جدید؛  به گوشی جدید منتقل خواهد شد.

چه کسانی نیاز به اپل آیدی دارند؟

هر شخصی که دیوایسی (دستگاهی ) از اپل خریداری می نماید برای استفاده نیاز به داشتن اپل آیدی دارد. خواه ایـن دستگاه یک آیپد باشد یا یک آیفون یا یک مک بوک. با ارزش نیست شما چه تعداد دستگاه اپل دارید. هر فرد برای تمام دستگاه های اپل خود تنها و تنها به یک اپل آیدی نیاز دارد. تحت هیج شرایطی اپل آیدی خود را با کسی به اشتراک نگذارید.

اپل آیدی کدام کشور مناسب شماست؟

ساکنین هر کشور اپل آیدی ویژه آن کشور را دارند. تنها فرق اپل آیدی کشور های مفرق سطح دسترسی آنها به اپ استور است . برای مثال ساکنین امریکا اپل آیدی امریکا را خواهند داشت و زمان خرید اپلیکـی شن یا بازی به اپ استور امریکا دسترسی خواهند داشت. اکثرا اکثر برنامه های متعارف در اپ استور تمام کشور ها موجود هست اما ایـن نکته شایان دقت هست که اپ استور امریکا متعارف ترین و غنی ترین اپ استور است و بیشترین طرفدار را در جهان دارد. ایـن موضوع با ارزش هست که بدانید اپ استور ایران وجود ندارد و ایرانیان بایستی یکـی از کشور های دیگـر را برای تهیه اپل ایدی انتخاب کنند.

اپل آیدی , خرید اپل آیدی , رفع ارور های اپل آیدی , ساخت اپل آیدی به آدرس آمریکا , اپل آیدی , خرید اپل آیدی , هزینه اپل آیدی

فرق اپل آیدی رایگان و اپل آیدی ساخته شده با کارت اعتبـار ی

در واقع اپل آیدی غیر رایگان همـان اپل آیدی رایگان هست که با کارت اعتبـار ی ویزا یا مستر یا حساب Paypal یا گیفت کارت ساخته شده که امکان خرید نرم افزار یا موسیقی یا بازی را برای مالک آن اکانت میسر می نماید . اپل آیدی رایگان در هرزمان امکان اتصال به کارت اعتبـار ی یا گیفت کارت را دارند. اما اپل آیدی رایگان در ایران به مبلغی فروخته می شود که ایـن مبلغ کارمزد تهیه اپل آیدی هست نه قیمت رسمی آن حساب کاربری. به علت سختی تهیه اپل آیدی و تحریم و نیاز به دانش فنی شبکه برای ایـن موضوع هزینه ای توافقی برای تهیه اپل آیدی معین می شود و کاربران اپل میتوانند به خرید اپل آیدی اقدام کنند.

سوالاتی که برای شما ممکن است در خرید اپل آیدی به وجود آید:

پرسش ایـن جاست که خرید اپل آیدی کارتی برای چه کسانی مناسب است؟ آیا خرید اپل آیدی معمولی ( بدون کارت ) برای کاربر اپل مشکلی ایجاد میکن؟ چنانچه خرید اپل آیدی بدون کارت با خرید اپل آیدی کارتی فرق ی ندارد پس چرا اصولا کارت های اپل آیدی ایجاد شده اند؟

جواب ایـن پرسشها را در چند جمله میدهیم. اول ایـن که اپل آیدی چه روی کارت باشد چه روی یک تکه کاغذ فرق ی از لحاظ هویت و ماهیت ندارد. اما برای کسی که به مغازه ای مراجعه می نماید مفرق است که بعد از خرید اپل آیدی به ایشان یک تکه کاغذ بدهند یا یک کارت که معین ات اپل آیدی روی آن چاپ شده باشد. اصولا اپل آیدی های کارتی برای مغازه دارها مناسب است؛ چرا که مشتری تمایل به تحویل گرفتن اپل آیدی خود به شکل زیبا تر دارد حتی با صرف هزینه بیشتر. چون ایـن کارت ها که عمدتا روی PVC یا لمینیت می باشند ماندگاری بسیار بالاتری نسبت به یک تکه کاغذ حاوی اپل آیدی دارند.

 

نکاتی در مورد خرید و استفاده از اپل آیدی ( Apple ID ):

 

اپل آیدی فروش

 

چنانچه شما در مورد اپل آیدی اطلاعات کمی داشته باشید اکثرا فروشندها به شما توصیه میکنندکه چنانچه میخوایهد نرم افزار های اپل استور را نصب بکنید و کلا از ایـن گوشی استفاده بکنید بایستی حتما یک اپل آیدی ارجینال برای خودتان ساخته بکنید و بسته به محل خرید شما از بالای شهر تا پایین شهر از ۲۵ هزار تومان تا ۵۰ هزار تومان بابت خرید اپل آیدی ارجینال آمریکا یا کانادا به شما توصیه میکنند و اکثرا خریدار به راحتی قبول میکنند .

اما ایـن اپل آیدی خریداری شده آیا واقعا ارجینال هست یا خیر ؟

چنانچه شما در کشورهای دیگـر سر به فروشگاه های اپل بزنید آنها به رایگان برای شما یک اپل آیدی میسازند اما هرکسی میتواند برای خود یک اپل آیدی رایگان بسازد اما قلق های دارد که ممکن است در نگاه اول کمی اعصاب خورد کن باشد ؛ اصولا چیزی به اسم کارت های اپل آیدی که در بازار های ایران به شدت رونق یافته وجودخارجی ندارد .

چرا نمیتوانم برنامه های موجود در گوشیم را ارتقا دهم ؟

یکـی از مسائل ی که کاربران گوشی های آیفون و آیپد را بسیار درگیر می نماید ؛ ارتقا برنامه ههست اما چون شما دسترسی به اپل آیدی فروشنده ندارید به هیچ عنوان نمیتوانید برنامه هارا ارتقا دهید ؛ چنانچه هم بخواهید برنامه هارا ارتقا دهید مجبور به حذف برنامه های با اپل آیدی فروشنده که سبب می شود اطلاعات شما پاک شوند .

آیا استفاده از اپل آیدی های موجود در بازار ممکن است تهدید ناک باشد ؟

بله ۱۰۰%

به نظـر من اپل آیدی یک فرد بسیار شخصی تر از مسواک ؛ بسیار چیزای دیگه شمهست هرچیزی که در گوشی شمهست اعم از دفترچه تلفن ها ؛ بک آپ ها ؛ عکس ها و حتی استفاده شما از گوشیتان …. در اپل آیدی شما ذخیره می شود . پس استفاده از اپل آیدی دیگـر ان و یا اشتراک گذاشتن اپل آیدی بین دوست ها یا اعضای خانواده تان توصیه نمی شود .

چرا استفاده از اپل آیدی های موجود در بازار اطلاعات من را در معرض تهدید قرار میدهد ؟

شما در مراحل ثبت نام اپل آیدی بایستی به چند پرسش امنیتی جواب دهید و یک ایمیل بنیادی و یک ایمیل برای تغییر پسورد در مواقع اضطراری معین بکنید و وقت ی شما یک اپل آیدی را خریداری میکنید اکثرا از ایـن جواب ایـن پرسشها آگاه نیستید و ایمیل اضطراری نمیدانید ؛ دوست فروشنده ما چنانچه بخواهد کمی شیطنت نماید میتواند به راحتی به اطلاعات شما دسترسی پیدا نماید یا حتی گوشی شما را از راه دور قفل نماید .

ادامه مطلب…
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک