دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰
  • :
  • :

شیشه سکوریت چیست؟

شیشه سکوریت

در این مطلب به معرفی شیشه سکوریت می پردازیم.

سکوریت کردن یک فرایـند عملیات گرما ی هست که بر روی شیشه‌های ساختمانی انجام می‌شود. ایـن فرایـن د را می‌توان بر روی شیشه‌های رنگیو رفلکتیوو چاپ شده و یا لعاب خورده انجام داد.

ایـن نوع شیشه که محصولی از شیشه پنجرهو رنگیو رفلکس دارو چاپ شده و یا لاکی می‌باشد.

Afficher l'image d'origine

فرایـند سکوریت کردن شیشه:

عملیات گرما ی: عملیات گرما ی از گرم کردن یکنواخت جام شیشه تا دمای نرمی شیشه (بالای ۷۰۰ درجه سانتی گراد) می‌باشد. شیشه گرم شده توسط دمیدن هوای سرد به هر دو سطح شیشه سریع اً سرد می‌گردد. در ایـن فرایـن د شیشه را تا وهله نرم شدن در بالای ۷۰۰ درجه سانتی گراد گرما دادهو پس سریع اً به دو سمت شیشه هوای بسیار خنک وزیده می‌شود.

در وهله سرد سازی شیشه و لایه‌های بیرونی آن سریع تر از لایه‌های داخلی خنک می‌گردند که ایـن امر سبب استحکام شیشه می‌گردد.

در خلال سرد شدنو سطوح شیشه سریع تر از مرکز آن سرد شده که سبب ایجاد تنش‌های دائمی و در نتیجه استحکام شیشه می‌گردد.

کوره‌های گرما ی به دو صورت کانوکشن و المنتال می‌باشند. کوره‌های المنتال کوره‌های می باشند که گرما با المنت به شیشه القا می‌گردد. کوره‌های کانوکشن به نسبت گرانتر از المنتال بوده ولی به دلیل القای گرما به وسیله گرمای هوا ی داخل کوره سکوریت یکدست‌تر و بهتری به دست خواهد آمد.

ویژگی ها ی استفاده از شیشه سکوریت:

در مقایسه با شیشه خام با ضخامت‌های یکسانو شیشه سکوریت در مقابل شکستگی پایداری زیادتری داردو به صورتی که می‌توان گفت پایداری مکانیکـی آن بیش از ۵ مساوی می‌گردد.

در صورت شکست شیشهو شیشه سکوریت به حتما ت کوچک با لبه‌های صیقلی تبدیل می‌شود که قدرت برش ندارند. ایـن امر تهدید آسیب را کم شدن می‌دهد.

Afficher l'image d'origine

dorsanjam

مسائل استفاده:

شیشه سکوریت در جائیکه استحکامو پایداری در مقابل گرما و ایمنی مورد نظـر باشد قابل استفاده می‌باشد. عموماً شیشه سکوریت در صنعت خودرو سازی برای مواجهه از خورد شدن شیشه به حتما ت بزرگ از شیشه سکوریت در سمت‌ها و عقب خودرو استفاده می‌گردد.

شیشه سکوریت , شیشه نشکن , شیشه میرال , درسان جام , شیشه , سیکوریت کردن , انواع شیشه , خرید شیشه , خرید شیشه نشکن , خرید شیشه سکوریت

در جلو از شیشه لمینیت استفاده می‌گردد چرا که در وقت ضربه نمی‌شکند.

وقتی که پارامترهایی مثل پایداری مکانیکـی و ایمنی ارزش قابل ملاحظه پیدا می‌کندو شیشه مقاوم‌سازی شده (سکوریت) مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولترین مورد استفاده ایـن شیشه بدین خاطر که بعد از شکستو بصورت حتما ت ریز در می‌آید در صنعت ماشین برای شیشه‌های جانبی و عقب مورد استفاده قرار می‌گیرد (برای شیشه جلو در عوض از شیشه لمینیت که وقت شکست جدا نمی‌شود استفاده می‌گردد)

در لوازم خانگی با استفاده از ماشین آلاتی همچون سی ان سی‌ها و برش‌های تمام اتومات – دستگاهای واترجت – دستگاهای تراش با قابلیت تنظیم هر نوع برداشت – دستگاهای چاپ تمام اتوماتیک – کوره‌هایی از نوع کانوکشن – و غیره می‌تواند انواع شیشه‌های هودطرح دار با هر نوع برش اعم از پنل و بدنه– سینک‌های شیشه‌ای با طرح‌های کار شده بر روی شیشه – اجاق گاز رومیزی و فر توکار و یخچال – شیشه‌های تزیینی را تولید نمود.

در ساختمان سازی شیشه سکوریت برای سازه‌های بدون قاب مثل در ورودی و یا هر مکانی که احتما ل آسیب زدن به انسان را داشته باشد قابل استفاده است .

از دیگـر مسائل می توان به استفاده از شیشه سکوریت در ادارات اشاره کرد. اصولا در ادارات به دلیل ایـن که در سیستم های مدرن ترجیح داده می شود که فضاها به یکدیگـر دید داشته باشندو استفاده از شیشه رایج شده. اما نکته ایـن جهست که شیشه معمولی دارای تهدید ات بسیار زیادی هست و در صورتی که آسیبی ببیندو تهدید جانی زیادی دارد. اما شیشه سکوریت ایـن تهدید را تا میزان زیادی رفع کـرده و در صورت شکستنو به حتما ت بسیار ریزی تبدیل می شود که تهدید جانی ندارند.

ادامه مطلب…
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک