چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
  • :
  • :

هر آنچه دربـار ه لیپوماتیک میخواهید بدانید!

هر آنچه دربـار ه لیپوماتیک میخواهید بدانید!

در این نوشته قصد داریم تا شما عزیزان را با لیپوماتیک یکی از روشهای لاغری آشنا کنیم.همچنین در ادامه این نوشته به خلاصه امتیازات بهبودی شیوه لیپوماتیک نسبت به بقیه روشها نیز خواهیم پرداخت.

هر آنچه دربـار
ه لیپوماتیک میخواهید بدانید

drnajafbeygi.com

تکنیک لیپوماتیک آخرین دستاورد شیوه تخلیه چربی از بدن با نتیجه ای کاملا مفرق در مقایسه با بقیه شیوه های تخلیه چربی مثل ساکشن ویا لیپولیزر است.

لیپوماتیک تخلیه چربی اکثرا بدون نیاز به بیهوشی بوده(ولی واجب است در اتاق عمل ودر یک مرکز جراحی انجام گردد نه در مطب) وسایز زیادی از چربی تنها در یک جلسه تخلیه می شـود که با کمترین ورم و کبودی؛ درد و باکمترین تهدید ایجاد آمبولی است . نکته با ارزش و قابل دقت ایـن است که کم شدن سایز تا مدتها بعد از عمل ادامه دارد و سبب رفع سلولیت می شود .

ایـن تکنیک براى افرادى که قبلا ساکشن و یا لیپولیزر شده اند و بافت چربى سفت و فیظهور شده است مناسب تر از بقیه روشهاى قبلى است . ایـن دستگاه توسط ساوقت غذایی دارویی آمریکا اف دى آ تایید شده است
درروش Lipomatic؛ سلول های چربی؛ ابتدا بصورت کاملا فیزیکى (و نه اشعه و یا گرما )تخریب شده و توسط حرکات لرزشی کانولا بصورت امولسیون در می آید و پس ایـن چربی امولسیونه به آرامی توسط خود دستگاه از بدن خارج می شـود . Lipomaticمساله ایمنی را که در شیوه سنتی لیپوساکشن وجود داشت را رفع کـرده است و سیستم امنیتی فعال آن حفاظت از بافت بدن (اعصاب؛ رگهای خونی؛ ماهیچه ها) را برعهده دارد .
در ایـن شیوه ؛ اکثرا کم کردن وزن قابل دقت نیست بلکه هدف تغییر سایز؛ سایز و فرم است . ایـن عمل بسیار راحت و بسیارکم عارضه است و نتیجه آن بسیار رضایت بخش است
لیپوماتیک یا N.I.L یک تکنیک ثبت شده است که از هوای فشرده برای به حرکت در آوردن نوک کانولا در یک فضای ۳ بعدی و حول یک محور که Nutationنام می گیرد استفاده می نماید .
Nutation
در مایع بافت چربی سبب ایجاد امواجی با فرکانس کمتر از ۲۰ هرتز شده که ارتعاش ایـن امواج سبب تعلیق و لیز شدن چربی گشته و به آرامی آسپیره می شود .
هم چنین حرکت Nutationalسبب تحریک سنتز کلاژن می شـود و پوست را سفت می نماید .

خلاصه امتیازات بهبود ی شیوه لیپوماتیک نسبت به بقیه روشها:

١لیپوساکشن به مفهوم خارج کردن چربی های منطقه ای و موضعی با قدرت مکش است.
٢در تکنیک اولتراسونیک ؛ چربی با قدرت امواج گرمایی شکسته و پس با دستگاه مکش خارج می شـود ؛ ‌ایـن شیوه هم به علت اثرات گرمایی می تواند سبب سوختگی و از دست رفتن پوست و سوختگی بافتهای عمقی شود

نتیجه تصویری برای همه چیز در رابطه با لیپوماتیک

.
٣در تکنیک لیپولیزر استفاده از لیزر قبل از انجام لیپوساکشن است یعنی بعد از تزریق مایع تامی سنت چربیها به کمک لیزر شکسته می شوند و پس به صورت چربی مایع شده خارج می شـود ؛ ایـن شیوه اما در دست پزشکان محتاط و ماهر مساله خاصى بدنبال نداشت ولى در مسائل ى بدلیل بى احتیاطى پزشک و یا استفاده از دستگاه هاى غیر استاندارد با درجات بالا ؛ سوختگى پوست و یا فیظهور و سفت شدن منطقه اى زیر پوست دیده میشد .
هر نوع تخلیه چربی از هر ناحیه و به هر میزان ممکن از شکم ؛ پهلو ؛ ران ( داخلی و خارجی ) زانو ؛ Calves؛ آرنج ؛ کمر ؛ مقعد ؛ ران های شل ؛ چانه ؛ گردن ؛ Love Handles ؛ ژنیکوماستی ؛ مناطق فیظهور ؛ چربی سطحی ؛ در مرد و زن از ۱۸ سـال گی و با هر نوع تیپ پوستی و هر نوع چربی ( آسیایی ؛ آفریقایی ؛ …..) انجام می شـود

لیپوماتیک , لاغری با لیپوماتیک , ویژگی های لیپوماتیک , لیپوماتیک , لیپوماتیک ران پا , هزینه انجام لیپوماتیک , عوارض لیپوماتیک , زمان انجام لیپوماتیک
توقف حرکت وقت برخورد با بافتی به جز بافت چربی Micro-pumping system : ایـن امکان را فر اهم می آورد که بیشترین بافت چربی بدون افزوده شدن فشار در منطقه برداشته شود .
بدون پخش گرما و گرما است
دارای گواهینامه های ۵۱۰K,KFDA,EC Marking
خلاصه فوائد دستگاه برای بیمار و مقایسه آن با لیزر لیپولیز :
عدم امکان سوختگی پوست
عدم نیاز به بیهوشی ولی انجام آن بایستی حتما اصولا ینیک با امکانات کامل اتاق عمل انجام شود چون اشخاص قلیلی که بیحسی موضعی را تحمل نمی کنند ممکن است نیاز به بیهوشی مختصر باشد.
کم شدن ریسک احتما ل آمبولی و پارگی احشا
کمترین میزان تروما ( کم شدن شگرف در ایجاد کبودی ادم و درد)
کمترین درد
برترین نمای پوست ( بهترین Retractionو کشیدگی پوست)
کمترین وقت بهبودی بعد از بهبود Post-op Recoveryو دوره کوتاه نیاز به استفاده از گن
کمترین عوارض احتما لی
کمترین غیر یکنواختی ظاهری
قابلیت دسترسی به مناطق سخت ( کمر ؛ نواحی فیبروزه و …..)
بهبود مناطق حساس و ظریف ( زانو
؛ calves؛ مقعد و …….) با بالاترین دقت
چه موقع میتوان ورزش رابعد لیپوماتیک شروع کرد؟
استراحت مطلق برای چند ساعت اول بعد از جراحی توصیه می شود ؛ تا۱۸ ساعت رانندگی نکند ؛ ۶ساعت بعد از عمل میتواند پیاده روی کوتاهی داشته باشد؛ در هنگام شلی اولیه پوست در ناحیه شکم تا ۳ الی ۵ روز بیمار را از نشستن ۹۰ درجه بایستی منع کرد چون پوست چین خورده ومایعات دربین سپتوم های آن محبوس شده وبه همراه سرومای تشکیل شده سبب سفتی پوست زیر شکم می شـود .برای جلوگیری ازایـن امر به بیمار توصیه می شود که در ایـن مدت بیشتر دراز کشیده وتا میتواند راه برود وبرای نشستن لم دهد.روز بعد از عمل لیپوماتیک میتواند کار های فیزیکـی روزانه خود را شروع کند و۲تا۴ روز بعد ازبهبود با۲۵ درصد ورزش نرمال خود؛ ورزش خود را شروع کند وآرام افزوده شدن دهد

ورم بعد از عمل چه وقتی کم شدن می یابد؟

ورم بعد لیپوماتیک ۶ تا ۸ هفته طول میکشد تا کم شدن پیدا نماید و نتیجه مهم ۶ ماه حاصل می شود

چطور میتوان نتیجه بعد از لیپوماتیک را بهتر کرد؟

دوری جستن از غذا های نمکی و چربی در ماه اول از لیپوماتیک ایده ال است کلا کم شدن ۱ تا ۳ سایز بعد از عمل مناسب است ماساژ بعد لیپوماتیک با پماد A+D در کم شدن ورم کمک می نماید .
*
در نواحی لیپوماتیک شده حس سوزن سوزن شدن وجود دارد
تغییر حس پوستی بعد لیپوماتیک شایع است برگشت به حس نرمال ۳تا۶ ماه طول میکشد.ماساژ ملایم به برگشت حس کمک مبکند.
*
کبودی ها چه مدتی بعد لیپوماتیک طول میکشد؟
کبودی ۲تا۴ هفته طول میکشد
چه موقع میتوان بعد لیپوماتیک رانندگی کرد و یا به سفر رفت؟
حدودا ۳تا ۵روز بعد از لیپوماتیک وبعد از رفع درد میتوان رانندگی کرد .
چه موقع بعد لیپوماتیک میتوان حمام و سونا و استخر رفت؟
حمام به صورت آسان و آب ورم از همـان روز بعد از لیپوماتیک ولی استخر از ۲ هفته بعد و همین طور از وان ابگرم و سونا از یک ماه بعداز لیپوماتیک بلامانع است

نتیجه تصویری برای همه چیز در رابطه با لیپوماتیک.
*
ضعف وسرگیجه:
گن بعد از لیپوماتیک وقت ی برداشته می شود به ویژه در پارت پاها سبب افت فشار می شود لذا توصیه می شـود ۱۰ دقیقه بعد در اوردن گن لیپوماتیک دراز کشیده شود.و وقت تغییر وضعیت از نشسته به ایستاده بسیار آهسته انجام شود ودر صورت ایجاد سرگیجه بایستی سریع ا دراز بکشد. همین طور بایستی بعد از ادرار کردن در۲۴ ساعت اول بعد از عمل به آرامی بایستد وچنانچه سرگیجه اتفاق افتد بایستی فورا روی زمین دشتشویی یا حمام دراز بکشد و از فقل کردن درب آنها پرهیز نماید .

تا چندروز بعد عمل لیپوماتیک ترشح خونی ادامه دارد؟

فرد بایستی انتظار خروج میزان ریادی خونابه را از محل سوراخ ها در طی ۲۴ تا۴۸ ساعت اول بعد از تخلیه چربی داشته باشد.اصولا ؛ هرچه درناژ وتخلیه مایعات بیشتر باشد؛ کبودی وتورم کمتری رخ می دهد.
چه کارهایی نبایستی کرد؟
به هیچ عنوان ناحیه لیپوماتیک شده را کمپرس سرد و یا گرم نکنید.
ایا اختلال قاعدگی بعد لیپوماتیک نرمال است؟
جلو یا عقب افتادن و همین طور تب مختصر بعد لیپوماتیک به علت واکنش بدن به ترومای لیپوماتیک است که طبیعی است.
تا چند روز دارو ممنوعه ( اسپرین بروفن سلکسیب ….) بعد لیپوماتیک نخوریم؟
تا ۵ روز بعد لیپوماتیک.

مراقبت از زخم وحمام کردن:

بیمار بایستی بریدگی ها را تمیز نگه دارد وبعد از ۴۸ ساعت اول ؛ یک یا دو بـار در روز حمام کردن توصیه می شود .ولی درآب حمام؛ جکوزی؛ استخر یا دریا حداقل تا۷ روز شنا ممنوع است.

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک