شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
  • :
  • :

برند سازی چیست (برندینگ چیست)؟

برند سازی چیست (برندینگ چیست)؟

در این پست از سایت banamandegar.ir  میکوشیم تا شما دوستان را با برند سازی چیست (برندینگ چیست)؟بیشتر آشنا سازیم.در ادامه این مطلب به معرفی کمپین برند سازی و مزیت های برند سازی خواهیم پرداخت.

نتیجه تصویری برای برند سازیم

برند سازی یا برندینگ مفهومی فراتر از مارک و نام شرکت است . برند یک واژه و نام تجاری ست که توانسته هست کاملا جای خود را در ذهن عموم مردم باز کـرده و در خاطر آنها هک شده است .

فلسفه برند سازی امروزه گسترش زیادی یافته است؛ به طوری که برای آن کمپین برند سازی ایجاد شده است؛ که ایـن کمپین برای ایجاد یک برند به نکات زیادی دقت می نمایـد ؛ از جمله جنبه های تصویری و حتی جنبه های شنیداری یک برند. حتی پارت هایی بر روی تلفظ یک برند در زبان های متفاوت مطالعه می نمایـن د تا برندی را انتخاب نمایـن د که در تمام زبان ها تلفظی یکسان داشته باشد. کارخانه کوکلا کولا که دارای یکـی از برند های معتبر در جهان ست؛ قبل از انتخاب برند خود روی بیشتر ایـن مسائل دقت کـرده و یک برند با اعتبـار برای خود و نام شرکت خود ایجاد کرده است .

در جهان ی امروز بیشتر شرکت ها که فکر می کنند می توانند در زمینه تجارت موفق باشند؛ به دنبال نام و برندی برای خود می باشند که بتواند در همه جهان نام آنها را بر سر زبان بیندازد.

می توانیم بگوییم چنانچه نام تجاری شرکت ما تبدیل به یک برند بشود؛ دیگـر نیازی به تبلیغات وسیع حتی نداریم. تنها نیاز به تبلیغاتی داریم که نام برند ما بر سر زبان بماند.

برای تبدیل شدن نام شرکت و به یک برند و بر سر زبان افتاد نام تجاری یمان؛ ضروری ست با طراحی سایت مناسب و بهینه سازی سایت ؛ اما بعد از انتخاب نام برند و ثبت شرکت و نام آن؛ اقدام به تبلیغات برای خود نماییم.

در جهان ی ایـن ترنت ایـن کار را بازریابی ایـن ترنتی می نمامیم که با آن در مباحث قبل آشنا شدیم. بازرایابی ایـن ترنتی کمک شایانی به ما در تبدیل شدن نام تجاری شرکت ما به یک برند خواهد نمود.

مزیت های برند سازی چیست؟

تصویر مرتبط

چنانچه ما برای نشان تجاری خود بتوانیم برند سازی انجام بدهیم و برند شرکت ما در ذهن مردم ماندگار شود مزیت های زیادی خواهد داشت. مهمترین آن ایـن است که شرکت ما مشتریان وفادار خود را پیدا می نمایـد و خود آنها برای شرکت ما نماد تبلیغات خواهد شد.

در ایـن جا ۵ مزیت عمده برند سازی را برای شما عنوان می نمایم :

اعتبـار شما را تایید کرده و افزوده شدن می دهد: داشتن یک نام تجاری که برند سازی شده هست خود دلیل اعتبـار برای شرکت ما است .

برند سبب می شود مشتریان به راحتی شما را تایید کـرده و محصولات شما را خریداری نمایـن د.

تعداد مشتریان وفا دار به شما را افزوده شدن می دهد.

سبب ایجاد معرفت در بین مشتریان شده و رابطه حتی عاطفی بین شرکت شما و محصولات شما با آنها برقرار خواهد شد.

پیغام و شعار شما را به خوبی در بین مخاطبان انتقال خواهد داد.

در طراحی سایت خود برای انتخاب نام دامنه و نام وب سایت خود می توانیم با نکات برند سازی و همین طور بهینه سازی سایت ؛ نامی انتخاب نماییم که در آینده ای نزدیک بر سر زبان ها خواهد افتاد.

ضروری ست برای برترین بودن تنها از امروز شروع نماییم.

کمپین برند سازی چیست؟

در جهان ی بازاریابی ایـن ترنتی و بازاریابی جهان ی؛ برای شرکت های معتبر و شرکت های جهان ی هدف تنها جذب مشتری برای یک فشیوه ناست . امروزه شرکت های معتبر به دنبال بدست آوردن مشتریان و مخاطبان وفادار می باشند. مشتریانی که بعد از خرید از ما برای خرید های دوبـار ه و خدمات کالای خریداری شده؛ تنها و تنها به طرف شرکت ما جذب شوند.

برای ایـن کار اشخاص متخصصی در کنار جمع شدند تا بتوانند مسائل مربوط به جذب و حفظ مشتری را در کنار شرکت ها مطالعه؛ و راهکارهای مناسب ارائه دهند.

یکـی از راهکارهای که ایـن متخصصان به آن رسیده اند؛ که در جذب مخاطبان و جذب مخاطبان وفا دار بسیار اثر گذار است؛ برند سازی است .

برای ایـن منظور و برای ایـن که بتوانیم یک نام را به عنوان برند در جهان معرفی کنیم؛ جامعه از متخصصان بازاریاب و متخصصان علوم متفاوت در کنار جمع شده اند که به ایـن جمع و ایـن شرکت به وجود آمده؛ کمپین برند سازی می گویند.

متخصصانی گوناگونی در ایـن کمپین برند سازی در کنار جمع شده اند؛ از جمله متخصصان زبان ها و گویش های متفاوت جهان ؛ که حتی بر روی تلفظ یک نام و یک برند کار می کنند که در تمام زبان های زنده ی جهان یکسان باشد. متخصصانی بر روی اثر جلوه تصویری یک برند مطالعه انجام می دهند؛ تا اثر گذار ترین شکل و آرم را برای ما بسازند.اصول و ارزش برند سازی,روش انتخاب نام برای یک برند,برندسازی,انتخاب رنگ در برند سازی,پرسنال برندینگ,مزیت های برند سازی,بازسازی برند

تمام ایـن کار ها در کمپین های برند سازی انجام می شود تا یک برند به وجود آید.

در جهان رابطه ات امروز طراحی سایت کمک شایانی در زمینه برند سازی و جذب مخاطبان به ما کـرده است؛ که ما از طریق وب سایت خود و طراحی سایت که در آن اصول بهینه سازی سایت رعایت شده هست می توانیم به معرفی برند خود در جهان به موفقیت دست پیدا نماییم.

انواع برند سازی را نام ببرید؟

برای برند سازی امروزه دسته بندی های متفاوتی ارائه کـرده اند؛ که معتبر ترین دسته بندی برند سازی که در ایـن مقاله از طراحی سایت ارائه شده است؛ عبـار تند از :

برند سازی دیجیتال: مهمترین نوع از برند سازی است که می توانیم از طریق طراحی سایت به ایـن هدف برسیم. اما بایستی طراحی سایت ما به گونه ای باشد که تمام شیوه های بهینه سازی سایت در آن رعایت شده باشد. وگرنه موتور های جست و جو نمی توانند ما را شناسایی نمایـن د. علم طراحی سایت امروزه کمک بزرگی به ما در تجارت الکترونیک و جذب مخاطب و مشتری کرده است؛ همین طور توانسته با استفاده از گستره ی زیاد مخاطبانش کمک بزرگی به کمپین برند سازی؛ در ایجاد یک برند نمایـد .

برند سازی از طریق مشارکت : که می توانیم با مشارکت با برند های بزرگ و قدیمی به هدف برند سازی برای شرکت خود دست یابیم.

برند سازی کشوری: در ایـن نوع برند سازی هدف جذب توریست برای یک کشور است . به معنای عام تر می توانیم بگوییم برند کردن نام یک کشور در یک زمینه ی خاص؛ برای مثال نام کشور ایتالیا را همگان در جهان امروز با آثار هنری هنرمنداش می شناسند؛ و یا کشور عزیوقت ایران را با بناهای تاریخی زیاد خود در جهان می شناسند.

برند سازی شخصی: در ایـن برند سازی یک فرد و فرد را به عنوان یک چهره ی شاخص در زمینه کار خود شناخته خواهد شد؛ برای مثال بازیگری و تخصص علمی و… ؛ که ایـن کار سبب ایجاد شهرت برای فرد و جذب مخاطب و مشتری بیشتر برای کار او خواهد شد

برند سازی علّی: برند سازی برای موسساتی است که منجر به اعمال خیر خواهانه می شود ؛ مثل موسسه محک که امروزه در بیشتر نقاط سطح شهر نام آن را شنده ایم و به انجام امور خیر خواهانه می پردازد.

با ما همراه باشید تا شما دوستان را با خصوصیات  مهم جهت انتخاب یک نام تجاری موفق بیشتر آشنا کنیم.همچنین در سری مقالات برند سازی به ۱۰ گام برتر جهت بازسازی برند میپردازیم.

ادامه مطلب…
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک