شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
  • :
  • :

بازار قیصریه در اصفهان

ضمن تشکر از شما دوستان عزیز، به دلیل همراهی با سایت بنا ماندگار و اینکه سایت ما را برای آشنایی با بناهای تاریخی انتخاب کردید. امروز یکی دیگر از آثار تاریخی اصفهان به نام، بازار قیصریه (بازار سلطانی) را خدمت شما معرفی خواهیم کرد. این بازار در اصفهان، خیابان حکیم و روبه‌روی مسجد حکیم قرار دارد. 

بازار قیصریه

بازار قیصریه

معرفی اثر تاریخی

بازار قیصریه، در دوران صفویه ساخته شد. در آن دوران، این بازار جز بهترین و باشکوه‌ترین و برترین بازارها بوده است. امروزه این بازار، برای فروش فرش و صنایع دستی و سوغاتی و وسایل دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. به علاوه در این بازار دیدنی، بسیاری از وسایل علاوه بر فروش تولید نیز می‌شوند؛ مانند ظرف و پوشاک و… . در امتداد آن بازار چیتگرها و دارالشفا قرار دارند (با شروع از بازار قیصریه به این بازارها می‌رسید).

بازار قیصریه از قدیمی‌ترین، بازارهای جهان نیز به شمار می‌رود. در غرب آن، کاروانسرای زیبایی دو طبقه‌ای وجود دارد، که در آن ۱۴۸ حجره قرار دارند. همچنین در شرق آن نیز تجارت‌خانه‌ای به چشم می‌خورد؛ در این تجارت‌خانه انواع پارچه و قلم‌کاری‌ و .. به فروش می‌رسد. از نظر بعضی از توریست‌ها دلیل نام‌گذاری این بازار به قیصریه، شباهت زیاد آن با قیصریه در ترکیه است. ورودی این بازار، سردر قیصریه است. که در شکل زیر می‌توانید آن را مشاهده کنید: 

سردر قیصریه

سردر قیصریه

 

لینک چند بنای تاریخی دیگر اصفهان:

انگورستان ملک‌التجار در اصفهان

مهمانسرای عباسی (هتل عباسی) در اصفهان

مدرسه چهارباغ در اصفهان

پل شهرستان (پل جی یا پل جسرحسین) در اصفهان
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک