پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰
  • :
  • :

راه باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه دستشویی فرنگی و ایرانی

حتمـا می بایست بدانی

تخلیه چاه تهران

لوله بازکنی,لوله بازکنی تهران,لوله بازکنی در تهران,لوله بازکنی شمال تهران,تخلیه چاه تهران

د که، برای عوض کردن مسیر لوله کشی فاضلاب از مـدل های گوناگون زانویی ها استفاده می شود که معمولا به صورت ۹۰ و یا ۴۵ درجه هستند و در حفر چاه باید به آنها دقت کرد. زمانی که چاه بوسیله افراد مختلف تخلیه میگردد می بایست بصورت کامل عوامل آن هم تحلیل شود و تخلیه چاه یکی از عوامل مهم به شمار می آید. جهت پیشگیری از نفوذ گاز فاضلاب نیز (و اما حشراتی شبیه سوسک) از سیفون مصرف می شود (در چاه توالت، روشویی، کف شور و …) نیازی به گفتن ندارد که گرفتگی های چاه توالت و لوله فاضلاب اکثرا در همین زانویی ها سیفون ها رخ می دهد. هم اکنون این سوال بیان می شود که زمان گرفتگی لوله فاضلاب یا چاه توالت چه عملی بایستی انجام دهیم؟ چطور می شود گرفتگی توالت فرنگی را باز کرد؟ نحوه ی باز کردن لوله فاضلاب یا چاه توالت فرنگی و ایرانی به چه صورت است ؟

فر چاه

راه باز کردن گرفتگی چاه توالت فرنگی یا ایرانی

به چند حالت می توان گرفتگی چاه توالت را برطرف کرد:

الف) لوله بازکنی باز کردن گرفتگی سیفون توالت فرنگی سینک ظرفشویی با مصرف از پمپ:

در اینآموزش بعد از ریختن آب به چاه شروع به پمپ زدن می کنیم. فشار آب اعمال شده بر روی سیفون باعث رفع گرفتگی آن می شود. گاهي وقتها اوقات این فشار باعث می شود که مواد فاضلاب موجود در لوله چاه توالت به جلو هدایت شوند در نتیجه باید پمپ زدن را تا کسب نتیجه ی کامل و باز شدن لوله فاضلاب ادامه داد. ب)به کارگیری دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا به منظور باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه توالت فرنگی: در رابطه با گرفتگی های شدید لوله فاضلاب که به دنبال مصرف از پمپ معمولی باز نمی شوند می توان از دستگاه تراکم هوا استفاده کرد. فشار این دستگاه را می توان تنظیم کرد و فشار آن را تا چندین مساوی می شود ارتقا داد. در فشار های بالا این دستگاه ، ولوم شدیدی ایجاد می نماید . این دستگاه، هوا را در مخزن خود با فشار جمع کرده به صورت ناگهانی (بعد از کشیدن اهرم) هوا را با شدتی زیاد به داخـل چاه توالت لوله فاضلاب تخلیه می نماید که نتیجه ی آن باز شدن گرفتگی چاه توالت یا لوله فاضلاب است . به کارگیری این دستگاه وقت گرفتن لوله فاضلاب و گرفتن چاه توالت بایستی توسط فردی صورت گیرد که همچنین مهارت کامل دارای تجربه هم باشد.

خلیه چاه

ج) مصرف از فنر لوله بازکنی جهت باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب چاه توالت:

استفاده از فنر لوله بازکنی روشی است که بیشتر متداول است و دیده می شود و علت آن مسافت برد دستگاه و همين طور قدرت آن در باز کردن گرفتگی لوله توالت در مسیر های نزدیک به چاه فاضلاب نیز قدرت لایروبی و جرم زدایی آن است. از فنر لوله بازکنی همين طور به منظور حل دادن اشیاء جامد به داخـل چاه توالت استفاده می شود. در رابطه با باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه توالت فرنگی ایرانی ، استفاده از فنر ضمانت را می تواند به همراه خود آورد. ولی خوب است در وقت گرفتن توالت فرنگی از دستگاه تراکم هوا استفاده شود چون علت آن این است که فنر لوله بازکنی نوکی خیلی تیز و مارپیچی است که در نتیجه ی آن ابه احتمال زیاد ل رساندن آسیب به توالت فرنگی وجود دارد. لوله بازکنی با فنر چاه باز کن باعث می شود تا انواع گوناگون لایه های چربی و مو مواد زائد از دیواره های لوله فاضلاب هم جدا شوند. به هرحالت در موارد نیازی به تعمیرات لوله کشی فاضلاب جهت باز کردن گرفتگی لوله نیست و با به کارگیری یکی ازروش های فوق مساله گرفتگی بر طرف خواهد شد.

گاهي اوقات ممن است به علت تجمع قیر خواه به علت ایزوگام خواه به دلایل دیگر لوله فاضلاب و در نتیجه لوله چاه توالت گرفتگی داشته باشند یا حتی شاهد این باشیم که قیر در سیفون توالت جمع شده باشد، که علت آن می توان همين طور به این دلیل باشد که در ساختمان هایی که در نوساز هستند به علت عدم رعایت اصول فنی توسط افرادی که تخصص کافی را ندارد، میزان بسياري قیر در سیفون توالت یا جاهای ضروری دیگر جمع می شود، در این طور مواقع با کیفیت ترین راه برای رفع گرفتگی استفاده از موادی است که حالت حلال دارند نظیر نفت، به این منظور باید نفت را درون سیفون بریزیم و یک ساعتی طاقـت کنیم بعد از این میزان با جسمی سخت نظیر فنر، قیر را با نفت مخلوط کنیم تا در آن حل شود، بعد از طی شدن فرآیند و حل شدن قیر می توان با ریختن میزان بیشتری نفت محلول را به داخـل چاه حل دهیم، و در انتها آب جوش به داخـل سیفون بریزیم از خالی شدن آن مطمئن شویم بدینآموزش گرفتگی مورد نظر را رفع کنیم.

گاهی نیز شاید که لوله ی فاضلاب و سیفون به دلیل تجمع سیمان گرفتگی داشته باشند سفت شده باشند در این مورد شبیه مورد قبلی، گاهي وقتها اوقات بعد از نوسازی و یا تهیه و تولید ساختمانی ، شاید میزان ی سیمان و ماسه سنگ در لوله فاضلاب گیر کنند.

در اینجا از دوروش برای باز کردن لوله استفاده می توان کرد یکی از آن ها تراشیدن سیفون با استفاده از فنر فولادی است روش دوم انجام ویرایش ات در لوله کشی فاضلاب توالت تعویض سیفون است .

نکته ی خیلی مهمی که می بایست به آن اشاره کرد این است که به هیچ وجه از اسید لوله باز کن برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب مصرف نکنید چون باعث خوردگی فرسودگی سیفون می شود همچنین این جهت سلامت ی و حتی جان ساکنین آن ساختمان خطراتی شاید در پی داشته باشد.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک