پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰
  • :
  • :

۸ اثر جذاب موسیقی بر مغز آدم بخش ۲

۸ اثر جذاب آهنگ بر مغز آدم

۳-سلیقه‌ی موسیقی شخصیت را پیش‌بینی می‌کند

مطالعه‌ای که در آن زوج‌ها با نگاه کردن به لیست موسیقی ‌های مورد علاقه‌ی دیگری، یکدیگر را شناختند، نشان داد که این افراد به پیش بینی‌های قابل اعتمادی نسبت به ویژگی‌های اخلاقی یکدیگر رسیده‌بودند.

این تحقیق ۵ ویژگی اخلاقی را در اختیار شرکت کنندگان قرار داد جذاب این بود که برخي از ویژگی‌ها زیاد دقیق و بر طبق سلیقه‌ی موسیقی دیگری پیش بینی شده بودند.

به طور خلاصه دانلود تک آهنگ جدید ، یافته‌های بررسي را می‌توان به صورت روش زیر بیان کرد :

طرفداران آهنگ بلوز دارای اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش، مهربان و آسان هستند .
طرفداران موزیک جز اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش آسان هستند .
طرفداران موسیقی کلاسیک اعتماد به نفس بالا، خلاق، درونگرا و آسان می باشند .
طرفداران موسیقی رپ دارای اعتماد به نفس بالا و اهل گردش هستند .
طرفداران موسیقی اپرا دارای اعتماد به نفس بالا، خلاق مهربان می باشند .
طرفداران موزیک کانتری وسترن سخت کوش و اهل گردش هستند .
طرفداران موزیک رِگِی دارای اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش، مهربان و آسان می باشند اصلا اهل سخت کوشی نیستند.
طرفداران موسیقی دنس خلاق اهل گردش هستند ، اما مهربان نیستند.
طرفداران موسیقی ایندی اعتماد به نفس پایین خلاق هستند ، ولی مهربان و سخت کوش نیستند.
طرفداران آهنگ بالیوود خلاق و اهل گردش می باشند .
طرفداران موسیقی راک یا هوی متال اعتماد به نفس پایین، خلاق، مهربان و آسان هستند ، ولی سخت کوش و اهل گردش نیستند.
طرفداران موسیقی پاپ دارای اعتماد به نفس بالا، سخت کوش، اهل گردش و مهربان هستند ، ولی خلاق و آسان نیستند.
طرفداران موزیک سول دارای اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش، مهربان و آسان هستند .

۴-آهنگ رانندگی دانلود تک آهنگ جدید,دانلود تک آهنگ,دانلود آهنگ جدید یوسف زمانی به طور قابل ملاحظه‌ای حواس‌مان را پرت می‌کند (بر خلاف باور متدوال)

مطالعه‌ی دیگری که روی نوجوانان و جوانان انجام شد، بر چگونگی اثر موسیقی بر نحوه‌ی رانندگی آنها تمرکز کرد.

رانندگان زمان گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌ی خودشان، سکوت و یا موزیک ایمن (که محققان پیشنهاد کردند) مورد آزمایش قرار گرفتند. اما که اکثر آنها آهنگ خودشان را ترجیح داد، اما ثابت شد که بیشتر باعث پرتی حواس می‌شود: گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌ی خودشان، رانندگان غلط ات بیشتری مرتکب می‌شدند با خشونت بیشتری رانندگی می‌کردند.

جالب‌تر این که موسیقی ارائه شده بوسیله محققان خیلی تاثیر گذار تر از سکوت بود. این طور به نظر رسید که موسیقی ناآشنا، یا غیردیدنی بهترین مورد برای رانندگی است.
۵-یادگیری موزیک می‌تواند مهارت‌های حرکتی ی را به طور قابل توجه ی بیشتر شدن دهد

به طور کلی افراد تصور می‌کنند که یادگیری وسائل موسیقی جهت کودکان زیاد مفید است، ولی در واقع این کار زیاد مفید تر از چیزی است که انتظارش را داریم. تحقيق نشان داد کودکانی که سه سال یا بیشتر آموزش نوازندگی آلات موسیقی دیده‌اند خوب از آنهایی که آموزش موسیقی ندیده‌اند، از نظر توانایی های تبعیض شنوایی عمل کردند.

این کودکان نیز چنین در از نظر دایره‌ی لغت توانایی‌های دلیل غیرکلامی امتیازات بهتری به ثبت رساندند، که حاوی درک تحلیل اطلاعات بصری مانند شناسایی ارتباطات ، شباهت‌ها فرق ‌های بین شکل‌ها و طرح‌ها است.
۶-موسیقی کلاسیک می‌تواند توجه بصری را بازبینی دهد

فقط کودکان نیستند که می‌توانند از روش یا قرار گرفتن در معرض موزیک بهره ببرند. تحقیق کوچک نشان داد که بیماران سکته‌ی مغزی وقت گوش دادن به موسیقی کلاسیک، توجه بصری بیشتری کسب کردند.

این تحقيق هم چنین نویز سفید و سکوت را جهت قیاس نتایج امتحان کرد، و دریافت که مانند مطالعه‌ی رانندگی که به آن اشاره شد، سکوت منجر به بدترین نتایج شد.
۷-ارتباط تلفنی یک سویه، بیشتر از مکالمات معمولی باعث پرتی حواس می‌شوند

مطالعه‌ی دیگری که به جای موزیک بر نویز تمرکز کرد، نشان داد وقت ی که بحث از پرتی حواس در مکالمه با دیگران به بین می‌آید، ارتباط ‌های تلفنی سویه از تمام بدتر هستند .

بعد از اینکه پرسش نامه معین کرد که به نظر ۸۲% افراد شنیدن مکالمه‌ی تلفنی افراد دیگر آزاردهنده است، ورونیکا گالوان، روانشناس شناختی دانشگاه سن دیگوی آمریکا تصمیم گرفت دلیل این آزار را کشف نماید .

در یک مطالعه، کمپانی کنندگان به دو گروه تقسیم شدند که یکی از این دو گروه باید به یک سو از یک مکالمه‌ی تلفنی گروه دیگر به مکالمه‌ی کامل گوش می‌دادند و یک پازل را حل می‌کردند.

گروهی که به یک سو از مکالمه گوش دانلود تک آهنگ جدید,دانلود تک آهنگ,دانلود آهنگ جدید یوسف زمانی می‌دادند تمرکز کمتری نسبت به گروه دیگر داشت. که محققان دلیل آن را تلاش جهت حدس سوی دیگر مکالمه دانستند که فرد شرکت کننده نمی‌شنود.
۸-موزیک به ورزش کردن کمک می‌کند

برگردیم به آهنگ ! می‌بینیم که همان گونه که سکوت نمی‌تواند به خلاقیت رانندگی خوبتر کمک کند، وقت ورزش هم چندان علت اثر گذار ی نیست.

سالهاست که تحقیقات بر روی تاثیر گوش دادن به آهنگ ورزش در حال انجام است. در سال ۱۹۱۱، بررسي نشان داد که گوش دادن به موسیقی در مقابل سکوت، باعث افزایش سرعت رکاب زدن دوچرخه سواران می‌شود.

این امر به این است که گوش دادن به موزیک می‌تواند فریادهای خستگی مغز را سرکوب نماید . همان گونه که بدن می‌فهمد که خسته هستیم می‌خواهد که استآسان کنیم، به مغز پیام‌هایی می‌فرستد تا پیام استآسان ارسال نماید . گوش دادن به موسیقی رقیبی جهت بدن در تسخیر توجه مغز است به ما یاری می‌کند تا به راحتی از این پیام‌های خستگی چشم پوشی کنیم.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک