جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
  • :
  • :

کفسابی چیست؟

کفسابی چیست؟

در این مطلب به معرفی کفسابی خواهیم پرداخت.در ادامه این مطلب به برخی ویژگی های این روش خواهیم پرداخت.

kafsab

کفسابی یعنی سابیدن کف ساختمان که به علت های گوناگونی می توان اقدام به کف سابی نمود .در ذیل به علت های بنیادی نیازمندی به کفسابی می پردازیم :

در چه مواقعی به کفسابی نیاز است :

۱) عدم تراز بودن موزاییک ها و یا سنگ ها که در ایـن صورت لبه های بالایی و پایینی سنگ ها و یا موزاییک ها در یک سطح به صورت کاملا” صاف ناست .

۲) قرا گرفتن ملات و یا سیمان ؛ چسب ؛ رنگ در حین نصب موزاییک و یا سرامیک کف به گونه ای که امکان پاک کردن آن وجود نداشته باشد .

۳) سیاه و یا کثیف شدن کف در طی مدت وقت زیاد .

سابزنی چیست؟

عملیاتی که تحت عنوان کفسابی انجام می شوند؛ متنوع می باشند و عبـار تند از:

۱- سابیدن با فرچه سیمی: در ایـن کار سنگ کف با فرچه سیمی سابیده شده و بسیار تمیز خواهد شد؛ ولی در طول زمان؛ مجددا سنگ کثیف خواهد شد چراکه در ایـن روش؛ سنگ شفافیت ضروری را برای دفع کثیفی و غبـار به دست نمی آورد.

۲- سابیدن کامل: مشتمل بر لایه برداری اولیه و یکنواخت کردن سطح هست که در چندین وهله ایجاد خواهد شد و در آخرین وهله و با دقت زیاد ساب براق کننده انجام خواهد شد.

۳- سابیدن با زرین: بعضی سنگها به طور ذاتی دارای خلل و فرج می باشند (مثل تراور تن)؛ و در طول انجام ساب؛ سوراخهایی در سنگ ایجاد خواهد شد که کفسابی آنها را با ماده ای به عنوان زرین پر می نماید و بعد از خشک شدن؛ مجددا آن را ساب می زند. ایـن نوع ساب دقیقا مانندساب کامل بوده و تنها در جریـان کار وهله زرین کاری اضافه خواهد شد.

۴- پولیش: مواد جامد و بعضا مایعی به عنوان پولیش وجود دارند که بعضی وقتها به درخوهست کارفرما؛ پس انجام مراحل کامل کفسابی؛ روی کار اجرا می شوند.

کفسابی و زیبا شدن سنگها

کفسابی و زیبا شدن سنگها

کفسابی اکثرا بعد از اجرای سنگ کاری کف به منظور یکدست شدن انجام خواهد شد؛ حال از خود می پرسیم فوائد ایـن کار چیست؟

۱٫ شفافیت و براقیت کف بعد از سابیدن(کفسابی) سنگ ها به صورت چشمگیری شفاف و براق می شوند و ایـن علت ی با ارزش در قشنگی است .
۲٫ بعد از کفسابی کلیه ناهمواریهای بین سنگها از بین رفته و سطح کف به شکلی صاف خواهد شد که با چشم بسته و از طریق ارتباط دست قادر به شناسایی مرز بین سنگها نخواهید بود.
۳٫ بعد از انجام کفسابی سطح بندهای بین سنگها صاف و صیقلی شده و در طول وقت کمتر سیاهی و چرک را به خود می گیرد.
۴٫ کفسابی سبب خواهد شد که نظافت کف بسیار راحت تر شده و بعد از اجرای نظافت؛ جلوه بسیار زیادتری را شاهد خواهید بود.
۵٫ دوام سنگ کف بیشتر خواهد شد؛ چون کف یکدست شده و در اثر عبور و مرور؛ سنگها کمتر لق خواهند شد.
کفسابی , خدمات کفسابی , کفسابی موزاییک , کفسابی بتن , کفسابی سرامیک , کفسابی سنگ , کفسابی رضایی , کفسابی کفپوشهای ارتجاعی , کفسابی و کف شویی
عملیاتی که تحت عنوان کفسابی انجام می شوند؛ متنوع می باشند و عبـار تند از:

۱٫ سابیدن با فرچه سیمی: در ایـن کار سنگ کف با فرچه سیمی سابیده شده و بسیار تمیز خواهد شد؛ ولی در طول زمان؛ مجدداً سنگ کثیف خواهد شد چراکه در ایـن روش؛ سنگ شفافیت ضروری را برای دفع کثیفی و غبـار به دست نمی آورد.
۲. سابیدن کامل: مشتمل بر لایه برداری اولیه و یکنواخت کردن سطح هست که در چندین وهله ایجاد خواهد شد و در آخرین وهله و با دقت زیاد ساب براق کننده انجام خواهد شد.
۳٫ سابیدن با رزین: بعضی سنگها به طور ذاتی دارای خلل و فرج می باشند (مثل تراورتن)؛ و در طول انجام ساب؛ سوراخهایی در سنگ ایجاد خواهد شد که ساب زن آنها را با ماده ای به عنوان رزین پر می نماید و بعد از خشک شدن؛ مجدداً آن را ساب می زند. ایـن نوع ساب دقیقاً مثل ساب کامل بوده و تنها در جریـان کار وهله رزین کاری اضافه خواهد شد.
۴٫ پولیش: مواد جامد و بعضاً مایعی به عنوان پولیش وجود دارند که بعضی وقتها به درخوهست کارفرما؛ پس انجام مراحل کامل ساب؛ روی کار اجرا می شوند.

ادامه مطلب…
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک