دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
  • :
  • :

نحوه برخورد دولت آینده آمریکا با برجام قابل پیش‌بینی نیست/ایران تاکنون به تعهدات خود عمل کرده است

در این مطلب قصد داریم تا شما عزیزان را با خبری مبنی بر نحوه برخورد دولت آینده آمریکا با برجام قابل پیش‌بینی نیست/ایران تاکنون به تعهدات خود عمل کرده است بیشتر آگاه کنیم.در ادامه این مطلب به خبر تجمع اعتراضی در حمایت از نرگس کلباسی مقابل سرکنسولگری هند در ونکوور خواهیم پرداخت.

مارک تونر در نشست خبری با حضور رسانه ها به اظهارات حسن روحانی درباره آینده برجام و تمدید قانون تحریم‌ها علیه ایران واکنش نشان داد. روحانی تهدید کرده واکنش ایران در برابر نقض برجام بسیار تند خواهد بود.

مارک تونر در نشست خبری با حضور رسانه ها به اظهارات حسن روحانی درباره آینده برجام و تمدید قانون تحریم‌ها علیه ایران واکنش نشان داد. روحانی تهدید کرده واکنش ایران در برابر نقض برجام بسیار تند خواهد بود.
به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری وزارت امور خارجه آمریکا، جانشین سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به اظهارات حسن روحانی درباره آینده برجام و تمدید قانون تحریم‌ها علیه ایران واکنش نشان داد.

مارک تونر، جانشین سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به سخنان روحانی گفته که ترجیح می‌دهد وارد مشاجره‌های لفظی با مسئولان ایران نشود.

او همچنین تاکید کرده که نحوه برخورد دولت آینده آمریکا با برجام و توافق هسته‌ای میان ایران و کشورهای ۱+۵ در حال حاضر قابل پیش‌بینی نیست.

مارک تونر با بیان این که هر یک از طرف‌ها می‌تواند از برجام کنار برود افزود، با توجه به موفقیت‌های برجام چنین اقدامی غیرسازنده خواهد بود.

او خاطرنشان کرد که آمریکا بارها توافق هسته‌ای را موفق ارزیابی کرده و معتقد است که برجام تدابیر موثری در جهت بازداشتن ایران در مسیر دستیابی به تولید سلاح هسته‌ای داشته است.

تونر با اشاره به کاهش ذخایر اورانیوم غنی‌شده و آب سنگین ایران تصریح کرد که این کشور تاکنون به تعهدات خود عمل کرده و مسئولان کاخ سفید ارزیابی خود را درباره موفقیت‌آمیز بودن برجام به دولت آینده منتقل خواهند کرد.

مارک تونر در پاسخ به صحبت‌های روز گذشته روحانی گفت که توافق‌های انجام شده امکان می‌دهد که در چنین حالتی تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران در کوتاه‌ترین زمان ممکن دوباره اعمال شوند.

روز گذشته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی که در اختیار کشورهای عضو این نهاد قرار گرفت تایید کرد که ایران به تعهدات خود درباره محدودیت میزان ذخیره آب سنگین در این کشور پایبند بوده است.

به گزارش خبرگزاری آلمان، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش ماه نوامبر خود از جمهوری اسلامی انتقاد کرده بود که حدود ۱۰۰ کیلوگرم بیشتر از ۱۳ تن آب سنگینی که مطابق برجام مجاز تعیین شده، ذخیره کرده است.
این خبرگزاری به نقل از دیپلمات‌های نزدیک به آژانس خبر داده که جمهوری اسلامی حدود ۱۱ تن از ذخایر آب سنگین خود را صادر کرده و سازمان انرژی اتمی ایران مقصد این محموله را عمان اعلام کرده است.
برخورد دولت آینده آمریکا با برجام , حمایت از نرگس کلباسی , بنیاد خیریه پریشان , اظهارات حسن روحانی درباره آینده برجام , نرگس کلباسی
به گزارش ایلنا، حسن روحانی در مراسم روز دانشجو با اشاره به شعارهای انتخاباتی دونالد ترامپ درباره برجام گفت: آقایی انتخاب شده است، هر برنامه‌ای هم دارد بعدها معلوم خواهد شد. ما راه و مسیر خودمان را می‌رویم و ادامه می‌دهیم. دلش بخواهد برجام را تضعیف و پاره کند، مگر ما می‌گذاریم، مگر ملت ما می‌گذارد.

رییس‌جمهور منتخب آمریکا در جریان مبارزات انتخاباتی بارها توافق هسته‌ای را فاجعه‌بار خوانده و گفته بود که قصد دارد پس از ورود به کاخ سفید آن را فسخ کند.

 

تجمع اعتراضی در حمایت از نرگس کلباسی مقابل سرکنسولگری هند در ونکوور

جمعی از دانشجویان در اعتراض به حکم صادره دادگاه محلی هندوستان برای نرگس کلباسی و محکومیت او به یک سال زندان و پرداخت جریمه نقدی، فراخوانی را جهت تجمع مقابل نمایندگی هندوستان در ونکوور کانادا منتشر کردند.

جمعی از دانشجویان در اعتراض به حکم صادره دادگاه محلی هندوستان برای نرگس کلباسی و محکومیت او به یک سال زندان و پرداخت جریمه نقدی، فراخوانی را جهت تجمع مقابل نمایندگی هندوستان در ونکوور کانادا منتشر کردند.
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایلنا، جمعی از دانشجویان در شهر ونکوور کانادا در شبکه‌های مجازی صفحه‌هایی را در حمایت از نرگس کلباسی اشتری که در روز دوشنبه ۱۵ آذر از سوی دادگاه محلی هند به  یک سال زندان و ۳۰۰ هزار روپیه جریمه نقدی محکوم شده است، ایجاد کردند.

هدف حامیان این شهروند ایرانی-بریتانیایی مبارزه با بی‌عدالتی علیه اوست. ایجادکنندگان این صفحات مجازی اقدام به عضو‌گیری نموده‌اند. یکی از برنامه‌های این گروه آن‌گونه که در متون صفحه فضای مجازی قید شده است، تجمع اعتراضی مقابل سرکنسولگری هند در شهر ونکوور کاناداست.

به گزارش ایلنا، نرگس کلباسی اشتری سال ۲۰۱۰ «بنیاد خیریه پریشان» را به امید بهبود زندگی کودکان یتیم و رها شده جهان تأسیس کرد.

به نوشته نشریه دیلی میل یکی از کودکان در سال ۲۰۱۴ ناپدید شد و در پی آن خانم اشتری با اتهام قتل غیرعمد مواجه شد و اکنون در صورتی که اتهام ثابت شود، ممکن است به حبس محکوم شود. نرگس اشتری در درخواستی که به زبان انگلیسی منتشر کرده از دوستان و همکارانش در بریتانیا خواسته از او حمایت کنند.

اشتری می‌گوید تا پایان روند قانونی اجازه ترک هند را ندارد و نگران است از محاکمه عادلانه برخوردار نباشد و از مردم می‌خواهد در حمایت از او نامشان را به طومار بیفزایند.

در روز دوشنبه ۱۵ آذر دادگاه محلی، حکم یک سال زندان و ۳۰۰ هزار روپیه جریمه نقدی برای نرگس اشتری صادر کرد. سرکنسول ایران در حیدرآباد در همین رابطه خبر داد که نرگس کلباسی با سپردن وثیقه ملکی از بازداشت خارج شده است و باید منتظر دادگاه تجدیدنظر باشد.

 

espeli.ir
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک